Güncel Kültür-Yaşam MANŞET Yerel Yönetim

Zonguldak’ta Toplu Sünnet Töreni

Fotoğraf: Cansu Sezgin

Programın açılış konuşmasını Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Op. Dr. Hüseyin Uysal yaptı. Uysal; ‘’Sayın milletvekillerim, sayın dekanım,sayın ilçe başkanım, çok kıymetli Ormanlı Belediye Başkanımız, Belediye Meclisimizin saygıdeğer temsilcileri ve Kdz. Ereğli’mizin hanımefendileri, beyefendileri, sevgili hemşehrilerim ve bugün bu anlamlı günde bir arada olmamızı sağlayan sevgili çocuklarımız-gençlerimiz… Hepinizi saygıyla selamlıyorum, hoş geldiniz’’ diyerek misafirleri selamladı.

Fotoğraf: Cansu Sezgin

“Ülkemize ve İnsanlığa Katkı Sağlamanın Başı Eğitimden Geçiyor”

Uysal konuşmasında;  ‘’Öncelikle sünnet olan çocuklarımızı ve onları sünnet olması için yetiştiren anneleri, babaları, babaanneleri, dedeleri, anneanneleri, hepsini tebrik ediyorum. İnşallah rabbbim onların mürüvvetlerini sizlere gösterir. Ama en önemlisi onların ülkemize, insanlığa katkı sağlayacak bir birey olarak yetiştirmeniz. Bunun da başı eğitimden geçiyor. Önümüzdeki yıllarda bu çocuklar güzel eğitimler alacaklar. Kimileri doktor olacak, hakim olacak, savcı olacak, milletvekili olacak, bakan olacaklar ve bizlere faydalı olacaklar. Bizim bugün oturduğumuz koltuklara, bu makamları bizler onlara bırakacağız. Bu yüzden benim siz değerli ailelerden isteğim çocuklarınızı eğitin. Çocuklarınızın eğitiminden hiçbir şey kıskanmayın. Bizlerin üstüne düşen ne türlü görev varsa bizler yapmaya hazırız, bizler desteklemeye hazırız. Zaten bir belediye başkanı ne yaparsa yapsın çocukları aileleri- anneleri ihmal etmeyecek.”

“Bu yüzden bizler göreve geldikten sonra Gülüç Irmağı’nın kenarında çocuklarımız için çok güzel bir ‘Çocuk Dünyası’ kurduk.Onun üzerine bir de spor yapsınlar diye spor parkımızı kurduk. Çocuklarımız her şeyi görsünler dedik; belki ömür boyu golf oynamayacaklar ama golfün ne olduğunu bilsinler. Belki buz pateninde kaymayacaklar ama buz patenini bilsinler, görsünler. Kdz. Ereğli’de yaşayan tüm evlatlarımız her şeyi görerek büyüsünler diye arzu ediyoruz. Bu yüzden bizler yarınlarımızın,geleceğimizin güzel olması için çocuklarımızın üzerine hassasiyetle eğiliyoruz.” cümleleriyle eğitimin ve bilmenin öneminden bahsetti. ’’.  Konuşmasından dolayı Uysal’a ve Kdz. Ereğli Berberler Kuaförler ve Sanatkarlar Odası  Murat Cebesoy’a teşekkür plaketi takdim edilerek gelen telgraflar paylaşıldı. Törenin devamında günün  önemini belirten konuşmasını yapmak üzere  Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar sahnede yerini aldı.

Fotoğraf: Cansu Sezgin

Uçar; ‘’ Bugün elbette çocuklarımızın, evlatlarımızın  başlangıçları dediğimiz bu sünnet programı belediyemiz tarafından organize edilmiştir. Bu evlatlarımıza hayırlı olsun diyorum. İnşallah gelecekte önce ailelerine hayırlı evlatlar olmalarını temenni ediyorum. Sonra da vatanımıza, milletimize, ülkemize hizmet eden gençlerimiz olarak hayata atılırlar diye düşünüyorum. Bu hayatlarının başlangıcıdır. Bu başlangıçta böyle güzel bir havada, güzel bir atmosferde bütün halkımızın katılımıyla Kdz. Ereğli Belediyemiz organizasyon yapmış ve onlara da huzurunuzda çok çok teşekkür ediyorum.’’ifadelerini kullandı.

Fotoğraf: Cansu Sezgin

Uçar’ın sözlerinin son bulmasıyla mikrofonu  Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu devraldı.

Fotoğraf: Cansu Sezgin

Çolakoğlu;  ‘’Ereğli için unutulmaz bir gün. Hep beraber yaşıyoruz. Güzel bir ortam. Çocuklarımızla beraber ailelerle beraber bu huzurlu günde beraberiz. Allah bu huzurumuzu bozmasın. Allah birliğimizi, beraberliğimizi, dirliğimizi İnşallah bozmasın. Bizler burada bu mekanlarda, bu meydanlarda, bu ortamlarda bu şekilde olduğumuz sürece, bu çocuklarımızla beraber olduğumuz sürece ülkemiz İnşallah muhasır medeniyetler seviyesine ulaşacaktır. Ülkemiz büyüyecektir. Bu çocuklarımız bugün belki bunların çok idrakında değiller ama dediğimiz gibi ilk adamlığa adım attılar. İnşallah başkanımızın dediği gibi eğitimleri de çok güzel tamamlayarak yarın bakacaksınız ki bu ön sıralarda, ön koltuklarda belediye başkanı olarak, rektör olarak, milletvekili olarak onları göreceğiz. Onlar da Türkiye’yi bir ileriye taşımak için ellerinden geleni İnşallah yapacaklar, Biz çocuklarımıza güveniyoruz. Biz gençlerimize güveniyoruz. İnşallah Türkiye daha güzel olacak. Evet belediye başkanımız burada çok güzel bir etkinlik yaptı.İnşallah ülkemiz kaldığı sürece 124.sünü de Ereğli’de göreceğiz İnşallah.’’diyerek bu programın devamlı olmasını dilediğini belirtti.

  

Fotoğraf: Cansu Sezgin

İlerleyen dakikalarda Mevlid-i Şerif programı gerçekleştirilerek Yasin-i Şerif ve ilahiler okundu.Sünnet  olan iki çocuğun şiir okumasıyla birlikte Özel Echomar Hastanesi Acil Servis Hemşiresi Gülay Semiz’e  ve Özel Anadolu Hastanesi müdürüne plaket takdimi gerçekleştirildi.

Fotoğraf: Cansu Sezgin

 

Fotoğraf: Cansu Sezgin
Fotoğraf: Cansu Sezgin

Tören sonunda sünnet olan  çocuklara cesaret sertfikası ve bisiklet hediye edilerek hatıra fotoğrafları çekildi.

Fotoğraf: Cansu Sezgin
Fotoğraf: Cansu Sezgin

 

 

yorum sayısı 89

Yorum yapmak için buraya tıklayın