MANŞET Yerel Yönetim

Yeniköy’de İftar Yemeği

DCIM100MEDIADJI_0009.JPG

Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesi’nde gelenek haline gelen ve bu sene üçüncüsü düzenlenen mahalle iftarı, vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Düzenlenen iftara; Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, Yeniköy Mahallesi Muhtarı Osman Altay, siyasi parti temsilcileri, mahalle sakinleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Bir Kap Fazla Yap’ sloganıyla yola çıkılan; birlik ve beraberlik amacı ile organize edilen iftarda, mahalle sakinleri evlerinde hazırladıkları yemekleri herkesle paylaştı.

Yeniköy Mahalle Muhtarı Osman Altay; “ 3 yıl önce başlattığımız bu organizasyonun yıllarca devam edeceğini; kültürümüzün ve ortak değerlerimizin gelecek nesillere aktarılması için birlik, beraberlik ve komşuluk bağlarımızın güçlenmesi adına mahalle halkı ile birlikte ortak hareket ediyoruz. Yeniköy mahallemizin her yaş grubu insanlarının yardımları ile bu organizasyonlara imza atıyoruz” dedi.

Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır ise düzenlenen etkinlikle ilgili duygu ve düşüncelerini şu sözler ile ifade etti: “Öncelikle muhtarımız Osman Altay’a teşekkür ediyorum. Çok güzel, çok şahane bir organizasyon oldu. Bu tip organizasyonların her mahallemizde olmasından yanayız. İnşallah ilerleyen günlerde ya da ilerleyen senelerde ramazan aylarında bu organizasyonları mahallelerimiz bazında yayacağız. Bakın insanlar ne kadar güzel, herkes mutlu. Herkes el emeği ile evlerinde pişirdikleri yemekleri mahallelerinde paylaştılar. Çok güzel bir duygu.

Haber: Şefik Durdu