Eğitim

Vali Ünlü’den 24 Kasım kutlaması

Giresun Valisi Enver Ünlü, öğretmenler günü olarak kutlanan 24 Kasım’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmenlik” unvanının verildiği gün olduğunu hatırlattı.

Ünlü gün nedeniyle yaptığı açıklamada öğretmenleri şöyle tanımladı:“Öğretmen; doğruyu öğreten, engin tecrübesiyle öğrencisine yol göstererek yepyeni ufuklara yelken açmasına vesile olan, yolunu kesen bütün karamsarlıkları aşmasını sağlayarak onu aydınlık yarınlara taşımak için çaba gösteren, kısaca mesleğine yüreğini koyan fedakâr ve vefakâr insandır”.

Vali Enver Ünlü, yazılı açıklamasında öğretmenlere “Toplumumuzun bilimsel, sosyal, kültürel, ekonomik yönden kalkınmasında büyük söz sahibi olan, evrensel insani değerleri öğretirken diğer yandan da vatan sevgisini, iyi vatandaş olmayı, milli ve manevi değerlere sahip çıkmayı da hedef gösteren, en zor zamanlarda bile bir tebessümü ile genç beyinlerin bahçelerinde güller açtıran sizlerle daima gurur duyuyoruz” cümleleriyle seslendi.

Öte yandan Vali Enver Ünlü, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları öncesinde İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ve beraberindeki öğretmenleri makamında kabul etti.

Editör :Tevrat GÜNER