gunimedya MANŞET Spor

Vali Ünlü Çotanak Spor Kompleksinde incelemelerde bulundu

Vali Ünlü, 2 aralık Cuma günü Çotanak Spor Kompleksini ziyaret ederek Kompleks içerisindeki; Olimpik Yüzme Havuzu, Kamp Eğitim Merkezi, Stat Protokol, Spor Salonu ve Gençlik Merkezi bölümlerinde incelemelerde bulundu.

İncelemeler sonrasında paylaşım yapan Vali Ünlü “’Yaşayan Stat Projesi’ kapsamında Çotanak Spor Kompleksimiz ’de oluşturulacak 12 derslikli Spor Lisemizin faaliyet göstereceği alanlarda incelemelerde bulunduk ifadelerine yer verdi.

Ünlü, Gençlik ve Spor il Müdürü İsmail Calgan’dan Çotanak Spor Kompleksi hakkında bilgi aldı.
İçerisindeki Olimpik yüzme havuzu 50x25x2.15 metre ölçülerinde olup çırpınma havuzunun ölçüleri ise 25x6x1.10 metredir. Havuzun tribün kapasitesi 1167 koltuk olup havuzun altında 12 adet mağaza, 4 adet antrenman salonu (Atıcılık, Bilardo, Tekvando, Judo ) vardır. Kompleks içerisinde Kamp Eğitim Merkezi olarak kullanılacak olan 2 Katta ise toplam 33 oda ve 99 yatak kapasitesi mevcut olup Odaların tamamında kapılar, elektrik ve klimalar kartlı sistemle çalışmaktadır.
Ayrıca birinci katta sol tarafta; öğrenci çalışma salonu, yemekhane ve mutfak mevcuttur. koridorun sonunda sol tarafta nöbetçi memur odası ve müdür odası bulunmaktadır. İkinci katta ise girişte dinlenme odası, koridorun solunda fitnes salonu, yanında yemekhane salonu mevcut olup 2 adet süit oda vardır. Odalar 1 ve 3 kişilik olarak planlamıştır. Her odada ayrı VRF sistemi klima bulunmaktadır. Stadın protokol bölümünde; 1 adet Protokol dinlenme odası olup 3 adet Protokol locaları toplamda 80 koltuk kapasitelidir. Protokol bölümünde büfe ve bir adet mescitte yer almaktadır. Kompleks içerisinde bulunan spor salonu 28×15 metre ölçülerinde olup 144 adet seyirci kapasitesine sahiptir.

Muhabir :Tuğçe OSMNAOĞLU