Eğitim Fakülteden Haberler Güncel MANŞET Üniversiteden Haberler

Uluslarası Festival’de Birincilik Giresun’un!

Tirebolu İletişim Fakültesi öğrencisi Savaş Yavuz, “18. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali”nden Birincilikle Döndü

Üniversitemiz, Radyo Televizyon ve Sinema Anabilim Dalı yüksek lisans öğrencilerinden Savaş Yavuz, Safranbolu’da bu yıl 18.’si düzenlenen “Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali”nde amatör film kategorisinde “Koncolos” adlı belgesel filmiyle birincilik ödülüne layık görüldü.

“Kültürel Miras ve Korumacılık” ana temasıyla düzenlenen festivalde gösterilen eserler arasından sıyrılarak birinciliği hak eden, Savaş Yavuz’un hem yönetip hem de senaryosunu yazdığı ve Tirebolu İletişim Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Berrin Avcı’nın danışmanlığını yaptığı film, özellikle Trabzon ve çevresinde halen sürdürülen Kalandar geleneğini konu edinmektedir.

Daha önce 3. Uluslararası Marmaris Kısa Film Festivali Gösterim Seçkisi olarak adından söz ettiren belgesel, Karabük-Safranbolu’da düzenlenen ve birçok önemli eserin farklı alanlarda değerlendirmeye alındığı “Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali”nde elde ettiği birincilikle önemli bir başarıya imza atmış oldu.

 

Giresun Üniversitesi Medya ekibi olarak Tirebolu İletişim Fakültesi öğrencisi Savaş Yavuz’u, kazandığı birincilikten ötürü tebrik ederken, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.