anasayfa Eğitim Fakülteden Haberler Güncel gunimedya MANŞET Üniversiteden Haberler

Uluslararası Çevre, Enerji ve Ekonomi Kongresi sona erdi

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ

Giresun Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Çevre, Enerji ve Ekonomi Kongresi sona erdi. Rektörlük Şehit Ömer Halisdemir konferans salonunda gerçekleştirilen kapanış oturumuna, Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can da katıldı.

Kongrenin açılışında konuşan İİBF Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Yılmaz Genç, sıfır artık projesinin ülkemiz açısından son derece önemli olduğuna, dikkat çekti. Genç, “ Unutulmamalıdır ki çevreyle ilgili toplumsal duyarlılık artırıldığında refah düzeyi de daha hızlı bir şekilde yükselecektir. Kaynaklar en yüksek verimlilikle kullanıldığında kalkınma da hızlanacaktır” dedi.
Kongrede günün ilk oturumu “Giresun ve Çevre Özel Oturumu” başlığıyla gerçekleştirildi. Oturum Başkanlığını Prof. Dr. Kurtuluş Yılmaz Genç yaparken, Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, Giresun Kent Konseyi Başkanı Mürşit Gürel, Giresun Turizm İşletmecileri Platformu Derneği Başkanı Sevgi Ateş, Giresun Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Fatih Memiş, Giresun Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden Kimya Mühendisi Başak Tüfekçi, Giresun Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden Çevre Mühendisi Ertan Dervişoğlu ve Çevre Doğa Hayvanları Koruma Tim Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Bekir Bıyık da konuşmacı olarak yer aldılar.
Kongrede 17 oturumda, toplam 95 bildiri sunuldu. Bu bildirilerden 46’sı yüzyüze, 49’u ise çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Hybrit olan, yüzyüze ve çevrimiçi oturumların yer aldığı kongre sosyal programla birlikte üç gün sürdü.
Kongrenin Yürütme Kurulu Üyeliklerini ise, Prof. Dr. Kurtuluş Yılmaz Genç, Prof. Dr. Reyhan Ayşen Wolff, Prof. Dr. Ayşe Özcan, Dr. Öğr. Üyesi Esra Gökçen Kaygısız ve Dr. Öğr. Üyesi Işıl Demirtaş üstlendiler.

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ

KONGRE SONUÇ BİLDİRGESİ LİNKİ

https://www.giresun.edu.tr/Files/ckFiles/giresun-edu-tr/2019%20Haber%20Foto%C4%9Fraflar%C4%B1/Kongre%20Sonu%C3%A7%20Bildirgesi.pdf

Kaynak: www.giresun.edu.tr

Editör: Dilek Yağcı