Fakülteden Haberler MANŞET

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz

Fotoğraf: Yasin Balaban

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 79.ölüm yıl dönümünde saatler 09.05’i gösterdiğinde fakültemiz akademisyenleri başta olmak üzere tüm öğrenciler Atatürk heykelinin önünde saygı duruşuna geçti.

Fotoğraf: Yasin Balaban
Fotoğraf: Yasin Balaban
Fotoğraf: Yasin Balaban

Anma töreninde siren sesinin çalması  ve İstiklal Marşının okunmasının ardından fakültemiz öğretim üyesi Nedim Serhat Bilecen ve öğrencileri tarafından Atatürk heykelinin önüne çelenk koyuldu.

Fotoğraf: Yasin Balaban

Tören sonunda üniversitemiz Dekan Yardımcısı  Doç. Dr. Günseli Bayraktutan  “Bugün Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü. Duygusal baktığımızda kendisinin en önemli özelliğinin en karanlık günlerde umut aşılayabilmesi olduğunu görüyoruz.Milli mücadelede bunu aşılayabilmesi, hem emperyalist güçlere hem de işgal güçlere karşı savaşabilmesinin önemini gösterir. 10 kasımlar bir yandan bir yas niteliği taşır ama bir yandan da  ortada büyük zorluklarla kurulmuş bir cumhuriyetin emanetçisi ya da taşıyıcısı olarak bizlerin de hem birlik beraberlik içerisinde kenetlenmiş olarak hem temel hak ve özgürlüklerden vazgeçmeden demokratik standartları koruyarak cumhuriyeti ileriye taşımak sorumluğunu, azmini ve iradesini bir kez daha  temsil edildiğinin bir kanıtıdır. Bu noktada  Kurtuluş Savaşının önderi, büyük devlet adamı,büyük düşünce adamı, Türkiye cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi, özlem ve minnet duygularıyla anıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Fotoğraf:Yasin Balaban