anasayfa Güncel MANŞET Spor

Tireboluspor’dan tarihi başarı

Giresun Süper Amatör Kümede şampiyonun belli olmasına bir hafta kala bugün oynanan Tireboluspor- Espiyespor maçının kazananı 2-0’lık skorla Tireboluspor oldu. Maç sonrası büyük coşku yaşandı.

Bölgesel Amatör Ligi’ne (BAL) çıkmak isteyen Tireboluspor  sezonun bitimine bir hafta kala bugün oynadığı maçta Espiyespor’u kendi evinde ağırladı. Taraftarların her zamankinden daha fazla ilgi gösterdiği maçı Tireboluspor 2-0’lık üstünlükle tamamladı. Galibiyetin ardından taraftarlarında sahaya inmesiyle büyük bir kutlama yapıldı. Bu galibiyetle puanını 35’e çıkaran Tireboluspor lider konuma geçti ve 53 yıllık kulüp tarihi boyunca en büyük başarısını elde etmiş oldu.

Tireboluspor Kulübü Başkanı Adem Kemal maç sonunda ”Bu seneki takımımız Bölgesel Amatör oyuncularından oluşmaktadır. Uzun zamandır üst lige çıkmak için çalışıyoruz. 15 gündür ise gece gündüz demeden takımımızın başında bu maça hazırlanıyoruz. Espiyespor’u en güçlü rakiplerimiz arasında görüyorduk.  Centilmence bir oyun oldu ve bunun sonucunda 2-0’lık sonuçla maçın kazananı olduk. Buradan bir kez daha her iki takımı da tebrik ediyorum. Tabi ki daha şampiyon olmuş sayılmayız ama kulüp tarihinin en başarılı sezonunu geçiriyoruz . Önümüzde hafta İhsaniye Bulancak maçını da kazandığımız takdirde Giresun Süper Amatör Ligi’nin şampiyonu oluyoruz. Bugün burada çok büyük bir taraftar desteği vardı.  2. lig maçlarını aratmayacak bir atmosfer oluşturuldu. Gördüğüm en kalabalık taraftar sayısıydı diyebilirim. Bunun için taraftarımıza hatta tüm halkımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Bize bu destek verildikçe çok büyük başarılar yakalayacağız inşallah. Herkesi saygı ile selamlıyorum” dedi.

 

Haber: Önder Kamalak- Bahar Akbuğa