MANŞET

Tirebolu’da voleybol turnuvası heyecanı

1985-1993 yılları arası Giresun Gençlik İl Spor Müdürlüğü yapan ve Giresun şehrinin yanı sıra ilçelerine de birçok spor alt yapısı kazandıran Nadir Yapsakaloğlu anısına Giresun’un Tirebolu ilçesinde voleybol turnuvası düzenlendi.

Geçtiğimiz hafta sonu, 15-17 Temmuz tarihleri arasında Nadir Yapsakaloğlu’nun anısına düzenlenen 3. Geleneksel Tirebolu Karakaya Havzası Voleybol Turnuvası gerçekleştirildi. Turnuvaya 8 takım katıldı; Karakayaspor, Ören Kayaspor, Kovapınar, Orta Cami, Cellispor, Sultanköyspor, Kayadibispor, Metespor. 

Karakaya Ortaokulu voleybol sahasında gerçekleşen mücadelelerde, oyuncular arasında büyük heyecan ve rekabet yaşandı. Finalde yer alan Karakayaspor ve Kayadibispor arasında son derece çekişmeli geçti ve Kayadibispor, rakibi olan Karakayaspor’u 3-2’lik skorla mağlup ederek turnuvanın Nadir Yapsakaloğlu Kupası’nı kazandı. Cellispor, Ören Kayaspor’uyla yaptığı karşılaşmayı 2-0 kazanarak turnuvada üçüncü oldu. Turnuvada yer alan takımlar şöyle sıralandı: 1. Kayadibispor, 2. Karakayaspor, 3. Cellispor, 4. Örenkayaspor. 

Düzenlenen voleybol turnuvasının başarısı, gelecek yılın organizasyonu için heyecan yarattı. Turnuvanın düzenleyicileri, gelecek yıl da turnuvayı değerli bir isim anısına gerçekleştireceklerini belirtti.

Muhabir : Serengül OLGUN