Adliye

Tirebolu’da Silahlı Kaza: 2 Yaralı

Giresun’un Tirebolu İlçesine bağlı Demirci Mahallesinde bir grup çocuğun serbest bıraktıkları güvercinleri atmacadan korumak için şaka yoluyla ellerine aldıkları tüfek can alıyordu.

Edinilen bilgilere göre  Demirci mahallesinde bulunan Güldalı Küme Evleri mevkiinde 11 Haziran 2017 tarihinde saat 16:40 sularında K.G,B.G ve E.Y isimli çocuklar komşularının evinin önünde bulunan güvercinleri serbest bıraktı.

Serbest bırakılan güvercinleri atmacadan  korumak için yanlarında bulunan arkadaşları Ş.A.İ isimli çocuk evden  babasına ait olan ruhsatlı yarı otomatik av tüfeğini alarak içine üç adet fişek yerleştirdi ve masanın üzerine bıraktı.Ş.A.İ isimli çocuk atmacanın gelmemesi üzerine tüfekte bulunan iki fişeği çıkartarak masaya bıraktı.E.Y isimli çocuğun  tüfeği eline alması ve havaya doğrultarak  tetiğe basması ile tüfek ateş almadı.Bunun üzerine E.Y şaka yapmak için arabada bulunan B.G ve K.G isimli arkadaşlarına tüfeği doğrultarak  doldurt boşalt  işlemi yaptı.Tüfeğin ateş alması sonucu araçta bulunan B.G kasık ve karın boşluğundan,K.G ise sırtından yaralandı.

Tedavileri için Giresun Devlet Hastanesi’ne sevk edilen yaralıların hayati tehlikesi bulunmadığı bildirildi. .Zanlı E.Y ise göz altına alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.

yorum sayısı 175

Yorum yapmak için buraya tıklayın