Yerel Yönetim

Tirebolu’da İlkokullar arası Trafik Haftası Kapsamında Bilgi Yarışması Düzenlendi

Her yıl olduğu gibi bu yılda 7 ve 15 Mayıs tarihleri arasında kutlanan  Trafik Haftası kapsamında Tirebolu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 10 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 10.00’da Dumlupınar İlkokulu Toplantı Salonunda bir etkinlik gerçekleştirildi.

Fotoğraf: Aleyna Türüt

Tirebolu Belediyesi, İlçe Kaymakamlığı, İlçe Jandarma Müdürlüğü’nünde katıldığı “Alkolü satın alabilirsin ama hayatı asla!” sloganı ile hazırlanan program ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından günün anlam ve önlemini belirten ve slaytlarla desteklenen konuşmayla birlikte; her yıl binlerce vatandaşın trafik kusuru ve dikkatsizlik sonucu trafik kazalarında hayatlarını kaybettiğine ve trafik kazalarının meydana getirdiği maddi ve manevi  kayıplarıyla ülkemizin acilen çözülmesi gereken sorunlarından biri olduğu vurgusu yapıldı. Ayrıca Trafik kazalarının önlenmesi için de öncelikli tedbirin tüm bireylere bu bilincin yerleşmesi gerektiği mesajı verildi.

Fotoğraf: Alim Çam

Etkinlik kapsamında ilçede bulunan ilkokullar arası trafik konulu bir Bilgi Yarışması düzenlendi. Trafik düzeni ve güvenliği bakımından, tüm bireylerde gerekli trafik bilincini oluşturmak hem de trafik kazaları sonucunda meydana gelen can ve mal kaybının en alt seviyeye çekebilmek adına hazırlanan yarışmada 1.’lik ödülü Şehit Binbaşı İlkokulu‘na giderken, 2.’lik ödülü Eymür İlkokulu‘na, 3.’lük ise Dumlupınar İlkokulu‘na gitti.

Fotoğraf: Aleyna Türüt

Tören, Tirebolu Belediye Başkanı, Tirebolu Kaymakamı, Tirebolu İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün öğrencilere ödüllerini vermesi ile son buldu.

Fotoğraf: Aleyna Türüt
Fotoğraf: Aleyna Türüt
Fotoğraf. Aleyna Türüt
Fotoğraf: Aleyna Türüt
Fotoğraf: Aleyna Türüt