MANŞET Üniversiteden Haberler

Tirebolu Karakaya Bölgesi Derneği İftar Yemeği Verdi

Tirebolu Karakaya Bölgesi Derneği tarafından bölgenin kalkınması tanıtılması ve geliştirilmesi amacı ile iftar yemeği verildi. Karakaya İlköğretim okulunda gerçekleştirilen iftar yemeğine çok sayıda Tirebolulu vatandaş katıldı.

Çok sayıda üye ve davetlinin katıldığı yemeğe katılan isimler arasında Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, Tirebolu İlçe Müftü Yardımcısı, Karakaya İlköğretim Okulu Müdürü Süleyman Çetinkaya, Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrenci İşleri Personeli Yahya Danacı ve ilçe siyasetinden önemli kişiler yer aldı.

Dernek Başkanı Reşat Şirin tarafından karşılanan davetliler canlı yayın eşliğinde edilen dualar ile iftarını yaptı. Birliktelik içinde bir arada olup iftar açmaktan memnun olduklarını belirterek Dernek Başkanı Reşat Şirin, “Bölgemizin ihtiyaçları var bu doğrultuda öncelikle sesimizi duyurmamız gerekiyor. Sesimizi duyurabilirsek çok yol katedeceğimize şüphem sonsuz. Eskiden buralar daha çok iyi halde idi. Şimdi eskiye nazaran bakımsız kalmış görünüyor. Bu sorunu da çözmemizin gayet tabii en iyi yolu çalışmak. Biz çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz. Ulusalda ve yerelde bölgemizin tanıtılması ve kalkındırılması için elimizi taşın altına koymaya hazırız bu konuda birçok projemiz şimdiden hazır. Aynı zamanda bölgemizin tanıtılması amacı ile kitaplar çıkartarak insanları bu bölgeye teşvik ve davet etmeyi amaçlıyoruz. Bugün burada benim başkanlığımda bir ilk olarak iftar gerçekleştirdik ama emin olun ki bu son olmayacaktır. Çalışmalarımız hızla ve katlanarak devam edecek. Ayrıca ben buradan Manşet Giresun Gazetesi , Mavi Karadeniz Televizyonu ve Tirebolu İletişim Fakültesine’de desteklerinden dolayıteşekkür etmek istiyorum.” açıklamalarında bulundu.

 

HABER: ALİ KILIÇASLAN- RUKİYE ELA GELEGEN