Fakülteden Haberler MANŞET Yerel Yönetim

Tirebolu’da Cumhuriyet Coşkusu

Cumhuriyetin  94.yılı  Tirebolu’da coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri  kapsamında Yeniköy Mahallesi’nde  başlatılan kutlamalar akşam Tirebolu plajından kale önüne kadar süren fener alayı yürüyüşü ile son buldu.

Osman Altay tarafından organize edilen günün ilk etkinliği Yeniköy’de saat 13.00 itibariyle başladı. Altay’ın ve gençlerin de yardımıyla her yer Atatürk  ve Türk bayraklarıyla donatıldı. Etkinliğe gelen misafirler  için ücretsiz çay ve Yeniköy halkının hazırlamış olduğu ikramlar servis edildi. Aralıksız olarak Atatürk’ün sevdiği türküler çalındı. Kutlamaya CHP İlçe Başkanı Vehbi Güven ile parti yöneticileri de katıldı. 

Fotoğraf:Hüseyin Büyük
Fotoğraf:Nilay Topal
Fotoğraf:Nilay Topal

Organizasyon sahibi Altay 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili olarak; “Asıl amacımız bu tür etkinlikleri bütün Tirebolu’da yaygınlaştırmak ve insanlarımızın daha duyarlı olmalarını sağlamak. Biz bu etkinliği yaparken hiçbir kurum,vakıf ve parti bağlantımız olmadan Yeniköy gençleriyle birlikte yaptık. Bu organizasyonu süsleme anlamında ilk defa gerçekleştirdik. Son olarak Yeniköy Mahallesi gençleri olarak  başlatmış olduğumuz bu etkinliğin devam etmesi dileğiyle. Herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” ifadelerine yer verdi. Ayrıca bu zamana kadar asılan bayrakların içinde en büyük Atatürk  bayrağını  astıklarını söyledi.

Fotoğraf:Hüseyin Büyük

Yeniköy’deki etkinliğin son bulmasıyla akşam saat 18.00’de Tirebolu İletişim Fakültesi öğrencileri ve akademisyenleri başta olmak üzere tüm Tirebolu halkının da katıldığı fener alayı yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüş esnasında hep bir ağızdan  İzmir Marşı söylendi. Kale önünde biten yürüyüş havai fişeklerin atılması ve İstiklal Marşının okunmasıyla son buldu.

Fotoğraf:Çağla Gürdap
Fotoğraf:Hüseyin Büyük
Fotoğraf:Hüseyin Büyük
Fotoğraf:Hüseyin Büyük

 

 

 

 

yorum sayısı 1.219

Yorum yapmak için buraya tıklayın