Eğitim MANŞET Yerel Yönetim

Tirebolu’da Çocukların “Survivor” Eğlencesi

Fotoğraf: Şahin Yiğiter

Düzenlenen etkinliğe,Tirebolu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Pir, İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Hamdi Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz ve çok sayıda izleyici katıldı.

Fotoğraf: Betül Özdemir
Fotoğraf: Şahin Yiğiter
Fotoğraf: Şahin Yiğiter

Proje genelinde köy okulları ve kardeş ilköğretim okulları ile birlikte toplamda sekiz ilkokul öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, Sakarya İlköğretim Okulu öğretmeni ve aynı zamanda proje sorumlusu Altay Odabaş,  “Oyun oynamak, çocuğun hayatı tanımasını, kendi deneyimlerini oluşturarak oyun yoluyla öğrenmesini sağlar. Oyunun çocuğun hayatında tartışılamaz bir önemi vardır. Çocuklar oyun oynarken hem çevreyle ilişki kurmayı öğrenir hem de birey olmanın ilk adımların atar. Oyun çocuğun olmazsa olmazıdır. Çocuklar oyun sayesinde öğrenirler ve sosyalleşirler, kendilerini ifade ederek pekiştirirler, saygı duymayı, sıra beklemeyi öğrenirler. Bu projede çocuklarımızın fiziki aktivitelerini ön plana çıkarmaya çalıştık. Çocuklarımızı bilgisayar ve internetten uzaklaştırmaya, sokaklarda oyun oynamaya alıştırmaya çalıştık.” ifadelerini kullanarak etkinliğin amacına yönelik düşüncelerini dile getirdi.

Fotoğraf: Betül Özdemir

Proje kapsamında sahildeki kumsala altı engelli parkur hazırlanarak bu parkurlarda yarışan öğrencilerin denge, hız, parçaları birleştirme ve karar verme yönlerini geliştirmeye çalıştırıldı. Okulların birbirleriyle kura çekimi ile eşleşmeleri ve parkurların öğrenciler tarafından tamamlaması sonucunda yarışmada  1. Kovanpınar İlkokulu, 2.Sakarya İlkokulu, 3. Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan İlkokulu dereceye giren takımlar oldu.

Fotoğraf: Şahin Yiğiter
Fotoğraf: Betül Özdemir
Fotoğraf: Betül Özdemir
Fotoğraf: Şahin Yiğiter

Dereceye giren okul takımlarına Sakarya ilköğretim okulu öğretmenleri tarafından madalya ve kupa verildi. Dereceye giremeyen diğer okul öğrencilerine ise katılım belgeleri verildi.

Fotoğraf: Betül Özdemir
Fotoğraf: Betül Özdemir

Haber: Ezgi Türe / Yusuf Batuhan Tanrıverdi

yorum sayısı 143

Yorum yapmak için buraya tıklayın