çevre MANŞET

Tirebolu’da baca yangını

Giresun Tirebolu Demirci Mahallesi’nde bir binanın 4. katında çıkan yangın paniğe sebep oldu. İtfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına aldı.

Giresun Tirebolu Demirci Mahallesi, Akmaz Sokak’ta bugün saat 22.30 civarlarında bir binanın 4. katında bacadan kaynaklı  yangın meydana geldi. Binanın bacasında ateşlerin yükseldiğini gören vatandaşlar önce binada bulunan vatandaşlara sonra ise itfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı. Polis ve ambulans ekipleri tedbir amacıyla olay yerine geldi. Evin boş olduğu belirtilerek ölen ve yaralananın olmadığı açıklandı.

Fotoğraf: Volkan SALAN

Olayda can kaybı yaşanmadı

Olay yerindeki yetkililerden alınan bilgiye göre,  çevre sakinleri yangını fark ederek olayın daha fazla büyümesini önledi. İtfaiye ekipleri bacadan çıkan yangına müdahale etti. Yangın büyümeden söndürülürken polis ekipleri, çevrede bulunan vatandaşları baca yangınına karşı uyardı.  Yangının çıktığı evde ölen ve yaralanan kimsenin olmadığı, evde ufak çaplı hasar medyana geldiği tespit edildi.

 

Haber: Volkan Salan