anasayfa Fakülteden Haberler Güncel gunimedya MANŞET Üniversiteden Haberler

Tirebolu’da Atatürk’ü Anma programı düzenlendi

Giresun Kaymakamlığı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. Yıl dönümüne özel olarak, Tirebolu’da anma töreni düzenlendi.

Atatürk, tüm Türkiye’de olduğu gibi Tirebolu’da da anıldı. 10 Kasım programı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşti. Törene Tirebolu Kaymakamı Dr. Muhammed Lütfi Kotan, Belediye Başkanı Burhan Takır ve kamu kurum, kuruluşlarının temsilcileri, öğrenci, öğretmenler, siyasi parti temsilcileri ve halk katıldı.
Tören Kaymakam Kotan, Başkan Takır ve diğer kuruluşların Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başladı. Ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile beraber bayraklar yarıya indirildi.
Anma programı daha sonra Dumlupınar İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikle sürdü. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende öğrenciler Atatürk oratoryosu sahneledi. Şiirlerin ve marşların okunmasının ardından, Kotan ve Takır gösteriyi düzenleyen öğrencileri tebrik ettikten sonra program sona erdi.

Giresun Kaymakamlığı

Muhabir: Doğan Can ÇELENK