Fakülteden Haberler Kültür-Yaşam

Tirebolu’da 1.Kolektif Öğrenci Film Festivali Gerçekleştirildi

Bu sene ilki düzenlenen Kolektif Öğrenci Filmleri Festivali, Tirebolu İletişim Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Tirebolu Belediyesi ve Uğur Odabaş’ın destekleri ile Tirebolu İletişim Fakültesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu Kolektif Film Festivali  kapsamında yarışan filmler 14-15 Haziran 2017 tarihlerinde izleyicilerin ve jürilerin beğenisine sunuldu. İletişim öğrencilerinin dönem içerisinde hazırlamış olduğu filmler kurmaca ve belgesel dalında yarıştı. Toplamda 24 adet filmin yarıştığı gecede filmler ön jüri ve ana jüri olmak üzere 10 jürinin değerlendirilmesinden geçti. Değerlendirilme sonucunda ilk üçe kalan belgesel ve kurmaca dalındaki filmler ödüllendirildi.

Törende kurmaca dalında,  yönetmenliğini Ceyhun Fetullayev’in yaptığı Yaşam İstiyor” filmi birinci oldu.

İkincilik ödülü yönetmenliğini Davut Öngen’in yaptığı “34.3.7”  isimli filme giderken , “Kimlik Karmaşası” filmi ile Nedim Kaya üçüncü oldu.

Belgesel dalında ise birincilik ödülü Ahmet Memiş‘in yönetmenliğini yaptığı “Son Asrın Hikayesi” filmine gitti.

Aynı kategoride yarışan “Altın Bilezikler” filminin yönetmeni İlhan Özalp ikinci olurken, “Ruhunu Değil Lastiğini Yak” filmi ile üçüncülük ödülü ise Emre Yıldız‘a verildi.

yorum sayısı 1.425

Yorum yapmak için buraya tıklayın