anasayfa Eğitim Fakülteden Haberler Güncel MANŞET Üniversiteden Haberler

Tirebolu İletişim Fakültesi’nden “İletişim Festivali”

Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi’nde 23-27 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan İletişim Festivali programının açılışı, Dekan Vekili Prof. Dr. Nazım Elmas tarafından Tirebolu İletişim Fakültesi Taner Karahasanoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi’nde ilki düzenlenen İletişim Festivali; çeşitli etkinlikler, film gösterimleri, sektörden ve akademiden söyleşiler, çeşitli yarışmalar ve sergiler ile ‘#TİFestival’ etiketiyle renkli görüntülere sahne olmaya devam ediyor. Festival programının açılışı, Dekan Vekili Prof. Dr. Nazım Elmas tarafından yapıldı. Konuşmalarında projenin ilk olmasının yanı sıra, gelecek yıllara aktarımınında önemli olduğunu vurgulayan Elmas, Dekanlık olarak bu tür etkinlikleri her yıl geleneksel olarak sürdürmeyi planladıklarını ve bu tür organizasyonlara tam destek verdiklerini dile getirdi. Konuşmasını dilek ve temmeniler ile sonlandıran Elmas, açılış sonrası Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi İsmail Cem Feridunoğlu ile Gazetecilik ve Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri tarafından  düzenlenen “Öldürülen Gazeteciler” temalı fotoğraf sergisini ziyaret etti. Sergiye Memleket Partisi Giresun İl Başkanı Vehbi Güven de katıldı.

Fotoğraf: Sedanur Güllü
Fotoğraf: Sedanur Güllü
Fotoğraf: Sedanur Güllü

Sergi ziyaretinin ardından Elmas, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi İsmail Cem Feridunoğlu’nun öncülüğünde; festivali organize eden Giresun Üniversitesi Öğrenci Konseyi Yöneticisi ve Fakülte Öğrenci Temsilcisi Şefik Durdu, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri İpek Bayır, Şevval Arıkboğa ve Feyza Bekir’i makamında ağırladı.

Festival, program akışına göre sektöre ve akademiye dayalı söyleşiler ile devam etti. Söyleşi Tirebolu İletişim Fakültesi Amfi Salonu’nda İstanbul Üniversitesi Kariyer Danışmanı ve Öğr. Gör. Selma Serdaroğlu’nun online katılımı ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencileriyle gerçekleştirdiği söyleşi ile devam etti. Söyleşide; öğrencilerin mezun olduklarında nasıl bir mesleğe atılacakları ve mesleğin olumlu ve olumsuz yönlerinden bahsedildi.

Fotoğraf: Sedanur Güllü

Kısa film gösterilerimleri ile devam eden festivalde, önceki dönemde Tirebolu İletişim Fakültesi’nden mezun olan Alan Bakr’ın çekimini yaptığı “The Lift Of Sessions” ve “Amal” filmleri yayımlandı. Kısa film gösteriminin ardından Uzem Salonu’nda “Başkanın Adamları” film gösterimi gerçekleştirildi. Film gösteriminin ardından filmini izleyen öğrenciler film değerlendirmesi yaptı. Fakülte bahçesinde müzik yayınıyla devam eden festival, saat 20.30 sıralarında başlayan açık hava sinemasında, “Neşeli Günler” film gösterimiyle son buldu.

Haber: Dilek Yağcı – Uğur Yıldız