Fakülteden Haberler MANŞET Üniversiteden Haberler

Tirebolu İletişim Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu

Fotoğraf: Şahin Yiğiter

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan mezuniyet törenine, Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Soylu, Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nazım Elmas, Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Cem Feridunoğlu ve Dr Öğr. Üyesi Hayrettin Orhanoğlu, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Abbas Karaağaçlı, Tirebolu Emniyet Müdürü Murat Şahin, fakültemiz akademik ve idari personelleri ile mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

Fotoğraf: Nilay Topal

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Nazım Elmas;  “Bir evladın başarısı mezuniyet sevinci ile aile için en büyük değer olmaktadır. Öğretim elemanlarımız dört yıl boyunca öğrencilerimizin daha iyi eğitim alması için yaptıkları fedakarlık ve çalışmaların bugün ürününü görmektedirler. Onları her türlü donanımı almış şekilde hayatın içerisine doğru yönlendirmek bizim için de en büyük bahtiyardır. Bu vesile ile ürünleri derlediğimiz harmana koyduğumuz ve öğrencilerimizin başarılarıyla gurur duyduğumuz bir zamandayız. Sevinçliyiz, mutluyuz, gururluyuz. Onlara her zaman kapımız açık, onlardan ricam; Tirebolu İletişim Fakültesini unutmasınlar.” ifadelerini kullandı. Elmas’ın sözlerinin bitmesiyle mikrofonu Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Soylu devraldı.

Fotoğraf: Ezgi Türe

Soylu’ nun “Sevgili öğrenci arkadaşlar hızla değişen dünyada değişimi yakalayınız, kavrayınız. Girişimci olunuz ve her alanda kendinizi sürekli yenileyiniz. Sizlerin dürüst, adil, iyi bir insan olmanızı arzu ederim.” diyerek mezun öğrencilerden beklentilerini dile getirmesiyle birlikte Fakülte Birincisi olan Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencisi Aysel Şen birincilik konuşmasını yapmak üzere kürsüde yerini aldı.

Fotoğraf: Şahin Yiğiter

Şen, “Oldukça uzun, yorucu ve herşeye rağmen güzel geçen dört yılın ardından sona gelmiş bulunmaktayız. Bizler Tirebolu İletişim Fakültesi mezunları olarak alanımızda aldığımız eğitimlerle,  hocalarımızın akademik anlamda bize kattıklarıyla bu ülkenin en iyi iletişimcileri olmaya adayız. Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’e ardından bölüm hocalarımız Filiz Susar’a, Safiye Kırlar’a, Murat Güreşçi’ye sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Bununla beraber üzerimizde emeği olan bütün hocalarımıza arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.” sözleriyle duygularını belirtti.

Fotoğraf: Şahin Yiğiter

Etkinlikte, dereceye giren Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri; Aysel Şen (Birinci), Aleyna Türüt (İkinci) ve Kamer Duran’ın (Üçüncü) başarı belgelerini ve hediyelerini Prof. Dr. Serkan Soylu, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünden Yoncagül Şen (birinci), Çağla Gürdap (ikinci) ve Necla Arpacı’nın (üçüncü) başarı belgelerini ve hediyelerini de Prof. Dr. Nazım Elmas takdim ederek öğrencilerin  aileleriyle birlikte sahnede hatıra fotoğrafı çekildi.

Fotoğraf: Ezgi Türe
Fotoğraf: Ezgi Türe
Fotoğraf: Ezgi Türe

Programın devamında mezun öğrenciler alkışlar eşliğinde bahçeye yürüyerek sahnede yerlerini aldılar. Öğrencilerin gruplar halinde hocalarından mezuniyet belgelerini almasıyla, fakülte birincisi Aysel Şen yaş kütüğüne ikinci kez mezuniyet apoletini çakan isim oldu. Belgelerin verilmesiyle beraber tüm öğrenciler keplerini havaya atarak dört yıllık eğitim süreçlerini noktaladı.

Fotoğraf: Şahin Yiğiter

Ayrıca törende, Giresun Üniversitesinin tanıtım filmini çeken Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri;  Mehmet Emin Caman, Ertuğrul Işık, Tugay Kocatürk, Ahmet Ateşok, Murat Aceci, Sefer Recebov, Yasin Balaban, Tunay Güzelad’ın teşekkür belgelerini Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Mesut Coşkun’un vermesiyle birlikte ilgi ve emekleri için  Mesut Coşkun ve Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hülya Tanrıöver’ e Nazım Elmas tarafından plaket takdim edildi.

Fotoğraf: Ezgi Türe
Fotoğraf: Ezgi Türe

Mezuniyet etkinlikleri kapsamında öğrenciler DJ performansı eşliğinde eğlenceli anlar yaşadı.

Fotoğraf: Şahin Yiğiter

Haber: Ceyda Özten / Sultan Mişe

yorum sayısı 44

Yorum yapmak için buraya tıklayın