Fakülteden Haberler MANŞET Üniversiteden Haberler

Tirebolu İletişim Fakültesi Üçüncü Mezunlarını Verdi

Fotoğraf: Ozan Akdemir

Bu yıl 3.sü düzenlenen Tirebolu iletişim Fakültesi 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni,  18 Haziran 2019 tarihinde Anadolu İmam Hatip Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan mezuniyet törenine; Giresun Üniversitesi  Rektör Vekili Prof. Dr. Yılmaz Can, Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nazım Elmas,Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi İsmail Cem Feridunoğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Hayrettin Orhanoğlu, Belediye Başkan Vekili Kazım Tarakçı, fakültemiz akademik ve idari personellerinin yanı sıra mezun olan öğrencilerin aileleri de katıldı.

Fotoğraf: Ozan Akdemir

Programın açılış konuşmasını yapan Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nazım Elmas’ın; “Fakültemizde bu yıl gazetecilik bölümümüz ilk mezunlarını vermektedir. Mezunlarımızdan çok iyi yerlerde iş bulanlar var. Çalıştıkları yerlerdeki başarıları bizi gururlandırıyor. Şu an mezun olan öğrencilerimizin de aynı başarıları göstermelerini diliyoruz. Mezunlarımıza bundan sonraki günlerde sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum. Yeni yeni mezuniyet programlarının güzelliğinde buluşmak üzere selam ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullanmasıyla sözü Giresun Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Yılmaz Can devraldı.

Fotoğraf: Ozan Akdemir

Can’ın “Eğitimin iki önemli çıktısı var bana göre. Bunlardan birincisi iktisadi alanda, ekonomik alanda toplumları kalkındırıyor. İkincisi ise demokratik sistemin gelişimi için eğitim şarttır. Eğer bilgi üretmiyorsanız, teknoloji üretmiyorsanız geri kalmaya mahkumsunuz. Sevgili genç kardeşlerim, sevgili öğrenciler bugün mezun oluyorsunuz. Ama bundan sonraki dönemde bilginize bilgi eklemelisiniz. Azimle kararla yürürseniz yapamayacağınız, ulaşamayacağınız bir hedef yoktur. Ben sizi sevgiyle uğurluyorum, yolunuz açık olsun.” diyerek öğrencilere iyi dileklerde bulunmasıyla birlikte fakülte birincisi ve aynı zamanda Giresun Üniversitesi birincisi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Mahmut Ceran konuşmasını yapmak üzere kürsüde yerini aldı.

Fotoğraf: Ozan Akdemir

Ceran; “Öncelikle bugün burada siz 2018-2019 mezunu öğrenci arkadaşlarım adına konuşuyor olmaktan büyük onur duyarım. İçerisinde bulunduğumuz mevcut konum neticesinde, “Mezun” kelimesinin kökensel anlamını işaret etmek isterim. Arapçadan Türkçeye geçen bu kelime “Bir okulu bitirerek diploma almış kimse” olarak tanımlanmaktadır. Bu mezuniyet diplomayı alan bizleri, diplomayı almamızda bize en çok destek olan sizleri, ailelerimizi içermektedir. Başarı basamaklarını tırmanırken beni bilgiyle ilişkilendiren ve dört yıl boyunca aynı oksijeni soluduğumuz bize değer veren ve aynı değeri paylaştığımız tüm hocalarımıza bize kazandırdıkları her şey için teşekkür ederim. Bu konuşmayı; bu ülkeyi biz gençlere miras olarak bırakan, başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle sonlandırmak istiyorum. “Gençler cesaretimizi takviye ve idam eden sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” konularının altını çizerek yaş kütüğüne mezuniyet apoletini çaktı.

Fotoğraf: Ozan Akdemir
Fotoğraf: Ozan Akdemir

Etkinliğin devamında fakülte kapsamında dereceye giren Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri; Mahmut Ceran’a (Birinci) ve Adem Polat’a (İkinci),diplomasını ve ödülünü Giresun Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Yılmaz Can, Aslı Altın’a (Üçüncü) ise diplomasını ve ödülünü Belediye Başkan Vekili Kazım Tarakçı takdim etti.

Fotoğraf: Ozan Akdemir

Halkla ilişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden dereceye giren öğrencilere; Fatma Kapusuz ve Suna Şahin’e (Üçüncü) Dr.Öğr.Üyesi Hayrettin Orhanoğlu, Büşra Şimşek’e (İkinci) Doç. Dr. Murat Güreşçi, Umut Ali Önk’e (Birinci) Prof. Dr. Safiye Kırlar diploma ve hediyelerini takdim ettiler.

Fotoğraf: Ozan Akdemir
Fotoğraf: Ozan Akdemir
Fotoğraf: Ozan Akdemir

Gazetecilik Bölümü’nde dereceye giren öğrencilere; Elif Erdoğan’a (Üçüncü) Dr. Öğr. Üyesi İsmail Cem Feridunoğlu, Nagehan Merve Emiroğlu’na (İkinci) Prof. Dr. Necdet Ekinci, Sultan Mişe’ye (Birinci) Prof. Dr. Günseli Bayraktutan tarafından diploma ve hediyeleri takdim edildi.

Ayrıca Gazetecilik Bölümü ilk mezunlarını verdi.

Fotoğraf:Ozan Akdemir
Fotoğraf: Ozan Akdemir
Fotoğraf: Ozan Akdemir
Fotoğraf: Ozan Akdemir

Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nden hem fakülte genelinde hem de kendi bölümlerinde dereceye giren öğrencilere ise; Aslı Altın’a (Üçüncü) Öğr. Gör. Zafer Akar, Adem Polat’a (İkinci) Dr. Öğr. Üyesi Mesut Coşkun, Mahmut Ceran’a (Birinci) Prof. Dr. Hülya Uğurtanrıöver tarafından diploma ve hediyeleri takdim edildi.

Fotoğraf: Ozan Akdemir

Törende  mezun olan öğrenciler gruplar halinde hocalarından mezuniyet belgelerini aldılar. Belgelerini alan öğrenciler; Mahmut Ceran’ın önderliğinde İletişim Yemini ederek dört yıllık eğitim süreçlerini keplerini havaya atarak noktaladılar.

Fotoğraf: Ozan Akdemir
Fotoğraf: Ozan Akdemir

Haber: Rukiye Özmen