Fakülteden Haberler Kültür-Yaşam MANŞET Yerel Yönetim

Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Sosyal Sorumluluk Projesi

Fotoğraf: Nilay Topal

Sakarya İlkokulu öğretmenlerinden Altay Odabaşı’nın  fikriyle  oluşturulan  ve amacı özel öğrencileri çeşitli aktivilerle topluma kazandırmak olan ‘İlkokul Anılarımın Kahramanı Olur Musun?‘ adlı projede Tirebolu İletişim Fakültesi öğrencileri dört ay boyunca çocuklar ile vakit geçirerek onların sınıf içi etkinliklerine ve bahçedeki oyunlarına katılarak destek oldular.

Fotoğraf: Nilay Topal

Öğrencilerin sınıf içi etkinlikleriyle yakından ilgilenen Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nazım Elmas, öğretim görevlileri Nedim Serhat Bilecen ve Ali Karakaya Müdür Zihni Yılmaz’dan  proje ve okul etkinlikleri hakkında bilgi aldı.

Fotoğraf: Nilay Topal
Fotoğraf: Nilay Topal
Fotoğraf:Nilay Topal

Okul Müdürü Zihni Yılmaz projeyle ilgili;  ‘minikler oynuyor, oynayarak büyüyor’ adlı bir etkinlikten bahsederek  bütün köy okullarından yaklaşık yüz öğrencinin katılmasının  beklendiğini ve  etkinlikte;  geleneksel ve çocukların oynayabileceği mendil kapmaca, lastik üzerinden atlama, denge tahtasının üzerinden geçme gibi oyunlar oynanacağını belirtti.

Fotoğraf: Nilay Topal

Dekan Nazım Elmas projenin Karadeniz olimpiyatlarına dönüştürülebileceğinin, Tirebolu’nun da bu etkinliğin merkezi olabileceğini, belediyenin de yardımıyla bu projenin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenebileceğini söyledi. Ayrıca Yılmaz, okul içindeki en büyük problemin çocuklardaki hiperaktiflik olduğuna vurgu yaparak  sebebinin de çikolata ve benzeri gıdaları çok tüketmelerinden kaynaklandığını söyledi.

Fotoğraf: Nilay Topal

Okul Müdürü Zihni Yılmaz’ın proje hakkında bilgilendirmeleriyle birlikte  öğrencilerin okul bahçesindeki oyunlarını izleyen ve çocukların mendil kapmaca oyununa  katılan Elmas, öğrenciler ile eğlenceli vakit geçirdi. Etkinlik kapsamında Sakarya İlkokulu öğrencileriyle yakından ilgilenen fakülteli gençler ve gazetecilik atölyesi öğrencileriyle toplu bir fotoğraf çekimi gerçekleştirilerek beraberinde okul velilerinin hazırlamış olduğu ikramlar sunuldu.

Fotoğraf: Nilay Topal
Fotoğraf: Nilay Topal
Fotoğraf: Nilay Topal
Fotoğraf: Nilay Topal

Haber: Edanur Erdoğan

yorum sayısı 288

Yorum yapmak için buraya tıklayın