Fakülteden Haberler

Tirebolu İletişim Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi

Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi 16 Mayıs 2017 Salı günü Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen mezuniyet töreniyle ilk mezunlarını verdi.
Fotoğraf: Aleyna Türüt

Mezun olan 107 öğrencinin büyük alkışlar eşliğinde salona girişi ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet törenine Güce Kaymakamı Mustafa Köleoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Cin, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Kaya, İlçe Belediye Başkan V. Mazlum Tomak, Üniversitemiz akademik ve idari personeli, kamu kurumlarının temsilcileri ve mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

Fotoğraf: Aleyna Türüt

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Bayram Kaya‘nın mezun olan gençlerin geleceği şekillendirecek bireyler olduğunu söylediği konuşmasında ayrıca gençlerin Cumhuriyet değerlerimize, Atatürk İlke ve İnkılaplarına sahip çıkılması gerektiğine vurgu yaptı.

Prof. Dr. Bayram Kaya’nın konuşmasının ardından kürsüye Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Cin çıktı.

Fotoğraf: Aleyna Türüt

Prof. Dr. Cin konuşmasında mezun olan öğrencilerin büyük sınavlarını asıl şimdi vereceklerini ama bunu da burada kazandıkları bilgi ve birikimler çerçevesinde üstesinden geleceklerini söylediği konuşmasının ardından mezun öğrencileri tebrik ederek kürsüden ayrıldı.

Fotoğraf: Aleyna Türüt

Mezuniyet kütüğüne ilk olarak adını çakan Fakülte birincisi Cansu Demiroğlu’nun yaptığı mezuniyet konuşması ile salonda duygu dolu anlarda yaşandı. Mezun olan öğrencilerin hazırladığı klip gösterimi ile devam eden program, dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi ve mezunların keplerini fırlatması ile son buldu.

Fotoğraf: Aleyna Türüt
Fotoğraf: Aleyna Türüt
Fotoğraf: Aleyna Türüt
Fotoğraf: Aleyna Türüt
Fotoğraf: Aleyna Türüt

Mezuniyet Kutlamaları Akşam Verilen  Kolpa Konseri ile Devam Etti!

Mezuniyet Töreni kapsamında Tirebolu İletişim Fakültesi bahçesinde saat 20.30’da Tirebolu Belediye’sinin katkılarıyla popüler müzik grubu Kolpa sahne aldı.

Fotoğraf: Yasin Balaban

Konser başladığında sahneye çıkan  Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. İ. Cem Feridunoğlu konseri fakültemizin ilk mezunlarına ithaf ettikten sonra Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak‘a ve Meclis Üyelerine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Öğrencilerin ve halkın yoğun ilgi gösterdiği konserde Kolpa şarkıları eşliğinde gençler doyasıya eğlendi.

[huge_it_slider id=”30″]