Eğitim Fakülteden Haberler MANŞET Üniversiteden Haberler Yerel Yönetim

TİF TV Yayın Hayatına Başladı

Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen tören ile Tirebolu İletişim Fakültesi Televizyonu (TİF TV) Stüdyosu açıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış programına Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Elmas, , Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, Tirebolu Milli Eğitim İlçe Müdürü İbrahim Yılmaz, Giresun Üniversitesi akademik-idari personeli ve TİF TV Stüdyosu için bağışta bulunan merhum Şükrü Abbasoğlu’nun eşi Suna Abbasoğlu ile oğulları Prof. Dr. Osman Abbasoğlu ve Prof. Dr. Latif Abbasoğlu katıldı.

Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Elmas konuşmasında; “Tirebolu’ya bu fakültenin yapılmasında seferber olan Tirebolu halkı ve hayırsever insanımız yine elbirliği ile bugün eğitim öğretim faaliyetlerine büyük bir katkı yaptılar. Onların katkıları ile televizyon yayınlarımız bugün itibari ile başlıyor. Üniversitemize ve tüm öğrencilerimize hayırlı olsun” dedi.

Ardından Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Cevdet Coşkun ise; “Öğrencilerimize uygulama alanlarımızın çeşitliliği sayesinde yoğunlaşmayı arzu ettikleri alanlarda mesleki pratik yapma imkânları sunarak, sektöre daha donanımlı, entelektüel bilgi birikimlerini mesleki uygulama imkânları ile geliştirmiş iletişimciler yetiştirmek en büyük idealimizdir. Devlet-Millet işbirliği ile 2013 yılında eğitim hayatına başlayan Tirebolu İletişim Fakültemiz bugünde hemşerilerimizin destekleri ile büyümeye ve güç kazanmaya devam etmektedir. Bugün açılışını yapacağımız TV Stüdyomuz, 1977-1980 yılları arasında Giresun Milletvekilliği yapan merhum Şükrü Abbasoğlu’nun ailesi ve Hacı Ahmet Baş’ın büyük katkılarıyla hayata geçirilmiştir.” diyerek her iki aileye de teşekkürlerini iletti.

Coşkun’un konuşmasından sonra kürsüye Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Giresun Milletvekili Cemal Öztürk çıktı. Öztürk; “Merhum Şükrü Abbasoğlu ve ailesini ve Tirebolu’nun gelişimine katkı sağlayanları tebrik ediyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Öztürk’ün konuşmasının ardından Şükrü Abbasoğlu’nun hayatını anlatan belgesel gösterildi. Abbasoğlu’nun eşi Suna Abbasoğlu ve oğulları Prof. Dr. Osman Abbasoğlu ile Prof. Dr. Latif Abbasoğlu belgesel bitiminde konuşmalarını gerçekleştirdi.

Çiçek ve plaket takdimi yapmak üzere Giresun Üniversitesi Rektörü Cevdet Coşkun sahneye davet edildi. Konferans salonunda gerçekleşen etkinliğin ardından TİF TV Stüdyosunun bulunduğu alana geçilerek açılış töreni gerçekleşti. Törenin ardından stüdyo gezildi. Program yapılan kokteyl ile Genel Yayın Yönetmenliğini Arş. Gör. Gökhan Toptepe’nin üstlendiği ve Abbasoğlu ailesinin konuk edildiği TİF TV’nin ilk canlı yayını ile son buldu.