Kültür-Yaşam

Su Tanrıçası Amfitrit mi? Kraliçe Elizabeth mi?

Ian Sproat, fotoğraf çekimi yaptığı sırada deniz fenerinde kırılan dalgadaki bir yüzün şeklini yakaladığı kareyi sosyal medya hesabından paylaştı.

Ian Sproat, Cumartesi günü Sunderland’deki Roker İskelesi’nde 12 saat süren bir çekim sırasında yaklaşık 4.000 fotoğraf çekti. 41 yaşındaki fotoğrafçı, görüntülerini incelerken profilden bir yüz şekliyle karşılaştığında gözlerine inanamadığını ve yüzü bulduğu için çok mutlu olduğunu söyledi. Sproat “Ne oluyor diye düşündüm” ifadesiyle şaşkınlığını dile getirdi.

Fotoğrafçılığa iki yıl önce koronavirüsün neden olduğu psikolojik sağlık sorunlarıyla başa çıkmak için başladığını söyleyen Sproat, dalgaların ve deniz manzarasının oluşturduğu şekilleri yakalamanın tutkusu olduğunu ifade etti.

Sproat, fotoğrafı instagram sayfasında “Su Tanrıçası Amfitrit veya sevgili merhum Kraliçemiz Elizabeth olabilir mi?” başlığıyla paylaştı.

Asıl mesleği elektrikçi olan Ian Sproat, BBC’ye verdiği röportajda kompozisyon açısından iyi bir fotoğraf olmadığını ancak bundan çok memnun olduğunu söyledi.

Fotoğrafçılığa bir hobi olarak başladığını belirterek “Karantina sırasında gerçekten mücadele ettim, çok sert vurdu ve işim yüzünden gerçekten stresliydim. Huzuru bulabileceğim bir şeye ihtiyacım vardı ve bunu fotoğrafta buldum. Çünkü siz tam o andasınız ve bu, aklınızı diğer her şeyden uzaklaştırıyor. Her gün bir meydan okumadır ve eğer resmi anlamazsanız, tekrar denemek için her zaman yarın olduğunu bilirsiniz. Hayatımı değiştirdi, artık farklı bir insanım” dedi.

Muhabir :Seda Nur GÜLLÜ

Kaynak:BBC