anasayfa

Şehit ailesine hırsız şoku

Elazığ’da şehit Zafer Kılıç’ın ailesinin evine girerek hırsızlık yapan 1’i kadın 3 kişi, polis ekiplerinin kamera kayıtlarını titizlikle incelemelerinin ardından yakalanarak gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden biri tutuklanarak cezaevine gönderildi.  
Olay , Elazığ merkez Doğukent Mahallesi Şehit Binbaşı Zafer Kılıç Sokağı üzerinde bulunan, şehit Binbaşı Zafer Kılıç’ın baba ocağında meydana geldi. Şehit ailesi 20 gün köylerinde kaldıktan sonra evlerine geri döndüler ve evin soyulduğunu fark ettiler.
İlk incelemelerde hırsızların girdikleri şehidin baba ocağından, başta şehit binbaşı Zafer Kılıç’ın 1992 yılında annesine hediye ettiği kol saati olmak üzere toplam 200 bin lira değerinde eşya çalındığı öğrenildi. Şehidin annesi “Zafer’imin saati bana çok acı veriyor. Siz, bu bayraktan ve şehidimin fotoğraflarından da mı utanmadınız?” diyerek isyan etti.

Kısa sürede olay yerine gelen ve çalışma başlatan Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde hırsızlık yapan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.Yapılan çalışmalar sonucunda 312 saatlik güvenlik kameralarını izleyen ekipler, şüphelilerin H.B. (34), G.K. (29) ve E.Ç. (36) olduğunu tespit etti.

Şüphelilerin üzerinde yapılan aramada şehidin annesine hediye ettiği saat ve babasına hediye edilen köstekli saat ele geçirildi.
İl Emniyet Müdürü Adnan Karayel şehit ailesini bizzat ziyaret ederek emanetlerini elden teslim etti.
İl Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri tamamlanan şahıslar, yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkeme karşısına çıkartılan şüphelilerden H.B. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Muhabir: Elif Rana KÖG