anasayfa Fakülteden Haberler Güncel gunimedya Kültür-Yaşam MANŞET Üniversiteden Haberler

Sarıkamış Harekatı’nı anma etkinliği: “Şühedanın İzinde”

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde, Sarıkamış Harekatı’nın 107. yılını anmak için düzenlenen yürüyüş etkinliğine Türkiye’nin birçok ilinden vatandaş katıldı.

Birinci Dünya Savaşı’nda yaşanan Sarıkamış Harekatı’nda Osmanlı ordusuna ait donarak şehit düşen askerler, Türk halkı tarafından her yıl saygıyla anılmaktadır.

Bu sene “Şühedanın İzinde” temasıyla düzenlenen anma etkinliği Kars’ın Kızılçubuk Zirvesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe birçok ilden gelen katılımcılar sabah saatlerinde toplanma alanında bir araya geldi. Geniş güvenlik önlemleri alınan yürüyüş güzergahında, vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyerek Sarıkamış Şehitlerini andı. Vatandaşlar soğuk hava şartlarına rağmen etkinliğe yoğun ilgi gösterdi.

Düzenlenen anma etkinliğine, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da katıldı.

Giresun Üniversitesi öğrencileri Sarıkamış’ta

Giresun Üniversitesi Öğrenci Konseyi çeşitli fakültelerinden öğrencilerin de katılımlarıyla Giresun’dan Kars’a giderek, şehitleri anmak için etkinlik düzenledi. Giresun Üniversitesi öğrencileri “Asım’ın Nesli, Asrın Yürüyüşünde” diyerek Kars’ta Sarıkamış Şehitlerini andı.

 

Haber: Ümmügülsün Ozan