Üniversiteden Haberler

Rektörümüzden Şanlıurfa Viranşehir Saldırısına Kınama Mesajı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Savcılar Sitesine bomba yüklü araçla terör saldırısı düzenlendiğini ve bu saldırıda biri çocuk 2 kişinin şehit, 14 kişinin de yaralı olduğunu öğrenmiş bulunuyorum.

Öncelikle bu hain saldırıda hayatını kaybeden şehit vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diliyorum.

Bu hain saldırı aziz milletimizi olduğu gibi bizleri de fevkalade üzmüştür. Ülkemizde huzur ve barış ortamını bozmak isteyenlere hem güvenlik güçlerimiz hem de halkımız, sağduyusuyla en güzel cevabı verecektir. Bu alçak saldırının faillerinin en kısa sürede devletimiz tarafından bulunacağına ve hesabının sorulacağına gönülden inanıyorum. Milletimiz, birlik ve beraberlik içinde terörün üstesinden gelecek azim ve kararlığa sahiptir.

Hiçbir gerekçe masunlara yönelik saldırıları haklı gösteremez. Huzur ve güvenliğimizi hedef almış bu alçak saldırıyı PKK, FETÖ veya DAEŞ adı ne olursa olsun bütün terör örgütlerini, her türlü terörü, teröre destek verenleri ve terörün arkasındaki iç ve dış güçleri şiddetle kınıyorum. 18/02/2017

Prof. Dr. Cevdet COŞKUN

Giresun Üniversitesi Rektörü

 Kaynak: Giresun Üniversitesi  | Detaylı Bilgi için Tıklayınız

yorum sayısı 318

Yorum yapmak için buraya tıklayın