Fakülteden Haberler MANŞET Üniversiteden Haberler

Radyo TİF Yayına Başladı

Betül Özdemir

Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nazım Elmas açılış konuşmasında;”Radyo açılışına hepiniz hoş geldiniz. İletişim fakültemizde radyo yayınları bugün itibariyle başlayacaktır. Aynı zamanda Eylül ayında veya en geç Ekim ayından sonra TV yayınlarımızı da internet üzerinden yapmayı planlıyoruz. Gazetecilik, Radyo Televizyon ve Sinema ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünün öğrencilerinin yayın yapması için altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda bilhassa Sayın Rektörümüzün İletişim Fakültesine pozitif ayrımcılık yaptığını belirtmek istiyorum.” dedi.

Betül Özdemir

Elmas ayrıca; “Birçok pahalı cihaz İletişim Fakültesine alınmaktadır ve bu imkanların sağlanması da devam edecektir. Radyomuz internet üzerinden yayın yapacak. Daha sonra da karasal yayına geçilecektir. Radyo yayınları öğrencilerimizin olduğu gibi  akademisyenlerimizin içinde çalışmalarını paylaşacakları bir platform olacaktır. Giresun Üniversitesi’nde uluslararası öğrencilerimizin de belli bir bölümünü burada ağırlamak istiyoruz. Kendi ülkelerine Giresun Üniversitesi’nden bir ses göndersinler istiyoruz” temennilerinde bulundu.

Betül Özdemir

Açılışın devamında Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun radyo stüdyosunda ilk canlı yayını yaptı. Kendisiyle yapılan canlı söyleşide Prof. Dr. Coşkun, Giresun Üniversitenin kuruluşundan bu yana geçirdiği gelişimler hakkında bilgi verdikten sonra iletişimin insan hayatındaki önemiyle ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Giresun Üniversitesi için Tirebolu İletişim Fakültesinin oldukça değerli olduğunu söyleyen Coşkun, gazete, radyo ve televizyon gibi uygulama alanlarının öğrencilerin daha nitelikli yetişmelerinde oldukça önemli olduğu vurgusunu yaptı. Söyleşi bitiminde ise Prof. Dr. Cevdet Coşkun radyo çalışanlarına teşekkür ederek öğlen haberlerinin yayınlanması için stüdyoyu öğrencilere  devretti.

Betül Özdemir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

yorum sayısı 131

Yorum yapmak için buraya tıklayın