Fakülteden Haberler

”PR ve HR İşleyişi-Kariyer Gelişimi” Konulu Konferans

GittiGidiyor Kurumsal İletişim Müdürü Menekşe Ataselim Tanışan ve GittiGidiyor.com, eBay Çek Cumhuriyeti, Rusya & Türkiye Ülke İnsan Kaynakları Müdürü Murat Yüksel Fakültemiz Konferans Salonu’nda 9 Mayıs 2017 saat 13.00’de ”PR ve HR İşleyişi-Kariyer Gelişimi” konulu konferans gerçekleştirdi.

Konuşmasına ilk olarak GittiGidiyor’da PR’ın nasıl işlediği hakkında bilgi vererek başlayan Menekşe Ataselim Tanışan, gittigidiyor.com’a ayda 60 milyon ziyaretin yapıldığını, 18 milyon kayıtlı üyesinin olduğunu ve her 2 saniyede 1 ürün satışının gerçekleştiğini belirtti.

Fotoğraf: Aleyna Türüt

PR’ın iletişimi kuran temel taş olduğunu söyleyen Tanışan devamında: ” PR, marka veya kurumla ilgili imaj yaratıyor. Konuyu seçip hedef kitleyi belirliyoruz. Doğru dil ve mesajları tespit ediyoruz. Doğru feedbackleri almak için yaptığınız sonuçları değerlendirmek gerekir. Anneler günü yaklaşıyor, peki sevgililer gününde ne yaptık? Bununla ilgili bir bülten oluşturduk. Burada amaç sevgililer gününü sahiplenmekti.” dedi.

Ayrıca  GittiGidiyor.com olarak sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiklerini ve 11 sosyal sorumluluk platformu markasının var olduğunu ve yılda en az 4 etkinlik düzenlediklerini de sözlerine ekledi.

”Sponsorlukları iletişimde çok önemli yer kaplıyor” diyerek vakıflar ve sosyal sorumluluk projeleri ile olan ilişkilerini ve işbirliklerini dile getiren Menekşe A. Tanışan, E-spor’un günümüzdeki önemine değinerek GittiGidiyor.com’un 1907 Fenerbahçe Leauge of Legends (LOL) takımına sponsor olduğunu aktarırken buradaki hedefin E-spor’u desteklemek olduğunu belirtti.

Fotoğraf: Aleyna Türüt

Sonrasında mikrofonu devralan GittiGidiyor.com, eBay Çek Cumhuriyeti, Rusya & Türkiye Ülke İnsan Kaynakları Müdürü Murat Yüksel, GittiGidiyor’un insan kaynakları ile üniversite yaşamı hakkında bilgi ve tavsiyeler vereceğini belirterek konuşmasına başladı.

”Sahnenin çok önünde değil ama aslında sahnenin arkasında insanları ve şirketi taşıyan kişi insan kaynakları. Nasıl bir anne-baba çocuğunun gelişimiyle uğraşır işte insan kaynakları da aynı buna benziyor.” diyerek sözlerine devam etti ve ekledi: 

”İşe yeni başlayan çalışanların adaptasyonuna yardım ediyoruz. İş kanunu, ücret yönetimi, terfiler, işten çıkarılmaları, kariyer ve gelişim planlamasına yardım, performans-memnuniyet süreçlerini yönetme işlerini yapıyoruz.” dedi.

GittiGidiyor.com’un aslında ahlaki pusulaları olan bir topluluk olduğunu söyleyen Murat Yüksel, tarafız, pozitif ayrımcılık yaptıklarını, çalışanların ahlaki durumlara el atması için uğraş verdiklerini,  kadın çalışan sayılarını arttırmaya çalıştıklarını belirtti.

Üniversiteden iş hayatına geçerken, bir işe başlamadan önce kişinin  kendisini tanıması gerektiğinin altını çizen Yüksel, ” Ben kimim, elimdeki kaynaklar ne, ben ne istiyorum.” sorularına cevap bulduğumuzda iş hayatına hazır olacağımızı söyledi.

Fotoğraf: Aleyna Türüt

İş hayatında ise sade olmayı ve prensip sahibi olmayı üstüne basarak dile getirdikten sonra öğrencilerle yapılan soru-cevap etkinliğinin ardından katılımcılara belge verilmesi ile konferans sona erdi.

Fotoğraf: Aleyna Türüt
Fotoğraf: Aleyna Türüt
Fotoğraf: Aleyna Türüt

yorum sayısı 182

Yorum yapmak için buraya tıklayın