Kültür-Yaşam MANŞET

Ordu Üniversitesinden Film Galası

Ordu Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen galaya Ordu Ulubey MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serkan Güney, Ordu Basın İlan Kurum Müdürü Murat Yürekli, Ordu Hayat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Erdoğan Erişen öğretim görevlileri; Gazetecilik ve Habercilik Bölüm Başkanı Anıl Kaan Uçar ile Yasin Duvan’ın yanında öğrencilerin aileleri ve Yüksekokul öğrencileri de katıldı.

Fotoğraf: Kübra Beyza Kaçmaz

Türkiye’ nin sanat ve kültürüne katkı sağlayabilecek gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla planlanan organizasyon radyo-televizyonculuk bölümü öğrencilerinden ve sinemaya ilgisi olan kadınlardan oluşan 106 kişi, 9 eğitmenin katılımıyla gerçekleştirildi. Kampta oyunculuk atölyesinde; Aliye Uzunatağan ve Asuman Bora, senaryo atölyesinde; Gülin Tokat ve Güner Erdugan, yönetmenlik atölyesinde; Yunus Nihat Özcan ve Şengül Halat, görüntü yönetmenliği atölyesinde; Dursun Atak ve kurgu-montaj atölyesinde de Yiğit Arslan gerekli eğitimleri vererek öğrencileri destekledi.

Fotoğraf: Kübra Beyza Kaçmaz

Sinema Kampının Ordu ayağında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından “Cennetin Gözyaşları” adlı kısa filmleriyle ‘En İyi Kurgu’ ve ‘Geleceğin Sinemacısı’ alanında Ayşegül Kum ve Güllü Akgül ödüle layık görüldüler ve filmlerinin galasını Uludere Meslek Yüksekokulunda düzenleyerek izleyicilerin beğenisine sundular. Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serkan Güney ve “Sinema ve Toplum” üzerine konuşma yapan Gazetecilik ve Habercilik Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Anıl Kaan Uçar ödüllü öğrencilere başarılar başarı dileklerini ilettiler.

Fotoğraf: Kübra Beyza Kaçmaz