Kültür-Yaşam

“Okuyan, Düşünen, Üreten Gençler Kitap Okuyor”

Tirebolu Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Yurt Müdürü Ahmet Koto’nun teşviki ve öğrencilerin katılımıyla 28 Nisan 2017 Cuma günü KYK yurt bahçesinde kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.

Fotoğraf: Yasin Balaban

Düzenlenen etkinliğe Tirebolu İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Nedim Serhat Bilecen ve Mehmet Bayrak Meslek Yüksekokulu ile İletişim Fakültesi öğrencileri katıldı. Ahmet Koto “Okuyan, Düşünen, Üreten Gençler Kitap Okuyor” sloganıyla başlatılan etkinliğin bir milat olduğunu vurgulayarak okuma konusundaki duyarlılığını dile getirdi.

Fotoğraf: Yasin Balaban

Türkiye genelindeki sosyal faaliyetleri takip ettiklerini, kitap okuma etkinliğini ilçe geneline yaymak istediklerini belirtti. Koto:

“Öğrencilerimizden gelen istekler kapsamında etkinlikler düzenliyoruz. Öğrenci odaklıyız. Yılda bir düşündüğüm etkinliğin aylık yapılmasını talep etti öğrenciler ne güzel işte. Öğrencilerimiz bunu talep ederse aylık yapabiliriz ikramlarımız olur, imkanlarımızı sunarız. Okuyan insanın farkındalığı artacaktır. Bu etkinliğin ilerleyen zamanlarda katılımcılarında artmasıyla geniş bir alana yayılacağını umuyorum. Belediyeyle, diğer kurumlarla ve topluluklarla ortak etkinliklerde gerçekleştirebiliriz” dedi.

Fotoğraf: Yasin Balaban