Üniversiteden Haberler

Mühendislik Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Gençağa PÜRÇEK Atandı

Giresun Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin yeni dekanı, YÖK tarafından atanan Prof. Dr. Gençağa PÜRÇEK oldu.

Mühendislik Fakültesi Dekanlık makamında 17 Şubat 2017 Cuma günü gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet COŞKUN, Fakültenin iyi bir ekibe sahip olduğunu, kısa sürede iyi bir noktaya ulaştığını belirterek, bu yeni atamayla çıtayı daha ileriye taşımak istediklerini belirtti. Mühendislik fakültelerinin üniversitelerde ayrı bir yere sahip olduğunu, içinde yaşadığımız teknoloji çağında mühendisliğin daha değerli bir meslek haline geldiğini ifade eden Rektörümüz, bu doğrultuda GRÜ Mühendislik Fakültesinin bir marka olabilmesi için yönetim olarak eldeki imkanlar dahilinde her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet COŞKUN’a iyi dilekleri için teşekkür eden Prof. Dr. Gençağa PÜRÇEK, Giresun Üniversitesinde görev almaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, akademik çalışmalara, özellikle Ar-Ge çalışmalarına ağırlık veren, yeni projelerle Mühendislik Fakültesini daha ileriye taşımayı hedefleyen bir anlayışla çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen devir teslim töreninde, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Serkan SOYLU, Prof. Dr. Mustafa CİN ile Rektör Danışmanı Doç. Dr. Nazım ELMAS da hazır bulundular.

 Kaynak: Giresun Üniversitesi  | Detaylı Bilgi için Tıklayınız