Kültür-Yaşam MANŞET Yerel Yönetim

Muharrem İnce Gümüşhane’de

Fotoğraf: Veysel Kara/AA

Muharrem İnce, Gümüşhane’ de CHP İl Teşkilatı tarafından  belediye başkan adaylarının tanıtımı için düzenlenen toplantıya katıldı.

Gümüşhane’ de  yoğun ilgiyle karşılanan İnce, Gümüşhane Belediye Başkan adayını tanıtmak ve oy toplamak için kent merkezinde  esnaf ziyaretinde bulunarak aday tanıtım toplantısında yerini aldı. İnce, Gümüşhane’nin 24 Haziran seçimlerinde ziyaret edemediği 10 ilden birisi olduğunu ve bugün buraya gelerek Gümüşhane halkına olan borcunu ödediği için mutlu olduğunu belirterek konuşmasına başladı.

Fotoğraf: Veysel Kara/AA

Devamında siyasetin bir harikalar yaratma sanatını olduğunun altını çizerek; Gümüşhane’de CHP’nin oyunun az olduğunu herkes bilir. Bende biliyorum. Ama Siyaset bir ikna ve iddia işidir. İstanbul’da, İzmir’de ve Trakya ‘da CHP’li olmak kolay. Konak, Beşiktaş, Kadıköy, Şişli, Bakırköy ile uğraşanlar var. Niye? Garanti. Gümüşhane ile de uğraşacaksın. Bizim farkımız bu. Biraz iddia. Bunun bedelini ter ile ödeyeceksiniz. Emin olun bu olur. İnsanlara doğruyu anlatacağız. ifadelerini kullandı.

Fotoğraf: Veysel Kara/AA

Yoksul ve yardıma muhtaç vatandaşlara da seslenen İnce; Sadece yardımla yetinmeyeceksin, iş isteyeceksin. Bu ülkenin limanları satılırken, tekeller satılırken, şeker fabrikaları satılırken ‘Ben aldığım yardıma bakarım‘ diyorsan emin ol ki bir süre sonra sen işsiz kaldığın gibi çocuğunda işsiz kalır. Kırklareli’ndeki şeker fabrikası, Yalova’daki liman Gümüşhaneliyi de ilgilendirir. konularına değinerek halkın yeterli istihdam ve iş gücüne sahip olması gerektiğinin önemi üzerinde durdu.

Fotoğraf: Veysel Kara/AA

İnce, Türkiye’deki enflasyon sorununu da vurgulayarak, enflasyonun yıllar sonra %20’nin üstüne çıktığını ve enflasyonun düşük gösterildiğini söyledi. Türkiye’ de milli gelirin 11 bin dolar olduğunu iddia edenler için; Türkiye’deki vatandaşları kandırdın. Enflasyonu düşük yaparak yabancı yatırımcıyı nasıl kandıracaksın. Yalandan kim ölmüş. Dört kişilik bir aile ne yapar 44 bin doları?  5 buçukla çarp 240 bin lira. 12 aya böl 20 bin lira. Allah aşkınıza sizin içinizde maaşı aylık 20 bin lira olan bir kişi var mı? Cumhurbaşkanı buyurgan, ekonomisi kırılgan, bakanları savurgan, sokaklarımız Suriyeli Afgan. Türkiye’nin özeti budur.eleştirilerde bulundu.

Fotoğraf: Veysel Kara/AA

İnce yerel seçimlere dair yaptığı açıklamada; Yerel seçim neden bir beka sorunu olsun ki? Gümüşhane’yi CHP’li, AKP’ li, MHP’ li ve İyi Partili bir belediyeden herhangi birisi yönettiğinde ezanları susturacak birisi var mı? Yok. Bayrağımı indirecekler. Neden beka sorunu olsun. Hepsi bu memleketin bir evladı değil mi? Kimse bayrağımızı indirmez, ezanımızı susturmaz. Bu bir beka sorunu değildir. Belediyecilik hizmetidir. Geçtiğimiz günlerde Trump Türkiye ekonomisini mahvederiz diyerek Twitter’dan tehdit etti. Ey diye bağırıp duruyordu herkese. Ey Trump diyemedi. Üzüldüm dedi. Trump Türkiye’yi tehdit edecek, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı da kimsin sen diyemeyecek.diyerek Türkiye’nin asıl beka sorununun bu olduğunu ve oy verenden hainlik beklemenin gerçek hainlik olduğunu dile getirdi.

Fotoğraf: Veysel Kara/AA

İnce sözlerini şu şekilde noktaladı: “31 Martta Gümüşhane’nin Türkiye’yi şaşırtması lazım. Haritada Gümüşhane’nin kırmızı görünmesi lazım. Burada Gümüşhane’yi kırmızı görürsek emin olun ki bu bölgedeki büyük CHP’ li belediyeler bu belediyeye yardım eder.  O zaman bir senede Gümüşhane’yi tanıyamazsınız.  Siyasette dik duran belediyede de dik durur. Merak etmeyin.”