MANŞET

Moskova’daki Crocus City AVM’sinde Terör Saldırısı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Moskova’da, Croccus City AVM’sinde terör saldırısı meydana geldi. Olay yerinde ateş açıldı ve alışveriş merkezi yandı. Yetkililer çok sayıda ölü ve yaralının olduğu bilgisini verdi.

Moskova’da 23 Mart 2024’te Piknik grubu sahneye çıkacaktı ancak konserin başlamadan önce silahlı kişiler konser salonuna saldırı düzenledi. “Croccus City Hall” konser salonuna yapılan saldırıda patlayıcı maddeler ve el bombalarının kullanıldığına dair şahitler tarafından belirtiliyor. Olayın gerçekleşmesi üzerine bölgeye acil servis ve 50 ambulans sevk edildi. Yangını söndürmek için helikopterler olay yerine müdahale etmek üzere görevlendirildi.

Rus Federal Güvenlik Servisi yaptığı açıklamaya göre 143 kişi öldü, 100’den fazla kişi ise yaralandı. DEAŞ’ın üstlendiği saldırı sonrası kentte hafta sonu yapılacak etkinlikler iptal edildi.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Fidan saldırı sonrası Rus mevkidaşı Lavrov ile telefon görüşme gerçekleştirdi. Fidan, Moskova’daki terör saldırısını kınadığını belirtti ve başsağlığı diledi.

Muhabir: Emil SHUKUROV

Etiketler