Fakülteden Haberler Kültür-Yaşam MANŞET Üniversiteden Haberler

Kültür Bakanlığı’ndan Fakültemiz Öğrencisine Destek

Film endüstrisinin desteklenmesi ve genç sinemacıların önünü açmak  amacıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ nın verdiği destekler bu yıl animasyon film, belgesel film, kısa filmle beraber senaryo ve diyalog yazım türlerinde seçici kurul tarafından belirlenen 155 projeyi kapsıyor.  Toplamda 6 milyon 184 bin TL destek sağlanırken, Beritan Baykara’nın  kısa film projesi bakanlık tarafından 10.000 TL değerinde bir destek görmeye hak kazandı.

Geçtiğimiz yıl ülkemizde gerçekleşen birçok film festivaline ana tema olan çocuk işçiliği konusu Beritan Baykara’ nın kısa film projesine ilham kaynağı oldu.  “ Hayat İşte ” adlı kısa film senaryosu ile farkındalık yaratmayı ve hayatın çocuk işçiler üzerindeki yükünün sadece bedenlerinde değil, ruhlarında da izler bıraktığını; gelecekteki yaşamlarını da etkilediğini  vurgulamayı amaçladığını dile getirdi. Baykara’nın projesi 417 başvuru içinde desteklenmesi uygun bulunan 29 kısa film yapım projesi arasında yer aldı.

Fotoğraf: Aleyna Türüt

Proje, Tirebolu İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. A.Hülya Uğur Tanrıöver ve öğretim üyesi  Prof. Dr. Battal Odabaş’ ın  danışmanlıklarıyla ve fakültenin diğer değerli öğretim görevlerinin de katkılarıyla geliştirildi.

Fotoğraf: Aleyna Türüt

yorum sayısı 6.741

Yorum yapmak için buraya tıklayın