Güncel MANŞET Yerel Yönetim

 Kemal Kılıçdaroğlu Giresun’da

Fotoğraf: Ali Bestami Hoşgören

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun’da Sivil Toplum Kuruluşu(STK) temsilcileri, kanaat önderleri, muhtarlar ve partililer ile bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu konuşmasında şunlara değindi:

“Hepimizin Gönlünde Yatan Şey Adaletli Bir Türkiye”

“Türkiye’nin neresinde olursa olsun acı olaylarla karşılaşıyoruz. Hepimizin gönlünde yatan şey adaletli bir Türkiye. Adalet bir devleti var eden temel kurumdur. İnsanın vicdanıdır adalet. Sahip çıkmamız gereken şeydir adalet. Şunun için söyledim; Rabia Naz Vatan var. Hayatını kaybeden 11 yaşında bir kızımız. Babası geçen gün gözaltına alındı. Bir trafik kazası geçiriyor, getirilip kapının önüne konuluyor. Hayatı kurtarılamıyor. Faili yok ortada. Baba evladının failleri bulunsun istiyor ve gözaltına alınıyor. Evlat acısının ne olduğunu bilmiyorlar mı? Acaba bunu yetkililer bilmiyor mu? Baba ne istiyor? ‘Kızımın katillerini bulun‘ diyor. Birileri devreye girip delilleri yok etmesin. Aylardır adli tıptan rapor bekliyor. Kim devreye girer de bu rapor gelmez. Ben burada oturmuyorum. Ben Ankara’da oturuyorum. Ama burada adalete susamış bir baba varsa ben o babanın yanında durmak zorundayım. Aksi halde devleti devlet yapamayız. Adaleti değil adaletsizliği beslemiş oluruz. Hepimiz vicdan sahibiysek bu katili biran önce ilgililerin bulup yargı önüne çıkarmalarını istemeliyiz.”

Fotoğraf: Ali Bestami Hoşgören

“Ne Demek Beka Sorunu?”

“Meydan meydan geziyorlar; ‘Oy Verin Bize‘ diye. Niçin?  Türkiye’nin beka sorunu varmış. Ne demek beka sorunu? Ne seçimi yapıyoruz biz? Muhtar seçiyoruz. Muhtarın beka sorunuyla ne ilgisi var? Mahallenin muhtarını seçeceğiz. Başka? İl Genel Meclis üyesi seçeceğiz. Başkanı kim? Vali ne olacak? Yani üç kişi, beş kişi İl Genel Meclis üyesi seçeceğiz. Vali yerinde mi? Yerinde. Beka sorunu mu? Ne beka sorunu kardeşim.”

“Ekrem İmamoğlu, Karadeniz’in Gerçekten Bir Yıldızı Gibi”

“Rize’den tutun Zonguldak’a kadar hepsinden söz istiyorum. İstanbul’da akrabalarınız var. Tek tek akrabalarınızı arayacaksınız; diyeceksiniz ki ‘Koşulsuz, eksiksiz, tam olarak sandığa gideceksiniz.Karadeniz’in onurlu ve şerefli evladı Ekrem İmamoğlu’na oy vereceksiniz‘ diyeceksiniz. Ekrem İmamoğlu insanları, seven, herkesi kucaklayan, hiç kimseyi ötekileştirmeyen birisi. Karadeniz’in de gerçekten bir yıldızı gibi. Şimdilik parlıyor.  Sizlerin desteğiyle daha iyi olacak.”

Fotoğraf: Ali Bestami Hoşgören

“Bay Kemal Olmak için Milliyetçi Olmak Lazım”

“Benden kurtulmak istiyor. Her seferinde ‘Bay Kemal‘ diyerek konuşuyor. Bay Kemal konuşur tabi. Bay Kemal olmak kolay mı? Bay Kemal olmak için önce namuslu, dürüst adam olmak lazım. Bay Kemal olmak için milliyetçi olmak lazım. Bay Kemal olmak için vatanına bağlı olmak lazım. Bay Kemal olmak için kul hakkı yememek, oğluna bedelli askerlik yaptırmamak lazım.”

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının son bulmasıyla Giresun Belediye Başkanı  Kerim Aksu, kendisine Topal Osman Ağa’nın resmini hediye etti.

Fotoğraf: Ali Bestami Hoşgören

Kılıçdaroğlu ayrıca  havalimanında yönelttiğimiz sorulara ise şu şekilde karşılık verdi:

31 Mart yerel seçimlerini nasıl görüyorsunuz?

Seçimleri iyi görüyorum. Yerel seçimler umarım huzurlu bir seçim olur. Toplumun fazla yorulmaması ve gerilmemesi lazım. Ama maalesef iktidar ekonomik sorunları göz ardı etmek için toplumu gererek bir siyaset yapıyor. Bir siyaseti hayata geçirmeye çalışıyor. Bizde özenle oradan toplumu çıkarıp onun günlük yaşamında karşılaştığı sorunları gündeme getirerek belediye başkan adaylarımızı toplumun önüne getiriyoruz. İnşallah güzel sonuçlar elde edeceğiz.

Fotoğraf: Ali Bestami Hoşgören

1 Nisan sabahı Türkiye’nin nasıl bir sabaha uyanacağını düşünüyorsunuz?

1 Nisan sabahı şöyle bir Türkiye istiyorum: Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti ve Saadet Partisi belediye başkan adaylarının kazandığı bir seçimin hayata geçmesi. Gerçekleşmesi halinde bütün dünyaya şu mesaj verilmiş olacaktır:İktidarın bütün baskısına rağmen halk demokrasiden yana tavrını koydu ve Türkiye’de demokrasi güçlendi diye bir algı olacaktır. Bu algının oluşması Türkiye’nin gelişmesi açısından çok önemli.

Fotoğraf: Ali Bestami Hoşgören

Haber: Şefik Durdu

1 yorum

Yorum yapmak için buraya tıklayın