anasayfa Fakülteden Haberler Güncel gunimedya MANŞET

İsmail Cem Feridunoğlu, yerel medyanın önemini anlattı

Giresun Belediyesi tarafından bu yıl 3. düzenlenen kitap fuarı, kitapseverlerin yoğun ilgisiyle sürüyor. Fuarda kitap stantlarında  21 ulusal ve 32 yerel yazar imza günleri düzenliyor.
Kitap fuarında ayrıca yazarlar ve alanlarında başarılı olmuş kişiler de söyleşi, konferans ve sunumlar gerçekleştiriyor.

Fuar alanındaki konferans salonunda son olarak Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi İsmail Cem Feridunoğlu, söyleşisi izlendi.

Kendisinin de gazeteci kökenli bir akademisyen olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Feridunoğlu,  ‘Günümüz Dünyasında Yerel Medya’nın Önemi” konulu sunumunda, 1980’lerden başlayarak günümüze kadar geçen süreçte; medyada tekelleşme, siyaset-medya ilişkisine değindi ve örneklerle anlattı.

İsmail Cem Feridunoğlu’nu izleyenler arasında Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nazım Elmas, bazı akademisyenler, gazeteciler ve izleyiciler de yer aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Feridunoğlu, söyleşi sonunda izleyicilerin sorularını da yanıtlarken, belediye başkan yardımcısı Abdurahman Demirel tarafından çiçek takdim edildi.

Kitap Fuarı 30 Ekim tarihinde sona erecek.

Editör: Dilek Yağcı