Kültür-Yaşam MANŞET

İletişim Öğrencilerinden Sosyal Sorumluluk Projesi

Tirebolu İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 3. sınıf öğrencileri, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dersi kapsamında hazırladıkları “Yıldızlı Hayaller” adlı projelerini gerçekleştirdiler.

Giresun’un Tirebolu ilçesine bağlı Karakaya İlk ve Ortaokulunda gerçekleştirilecek olan Yıldızlı Hayaller projesi için Okul Müdürü Süleyman Çetinkaya’yla bir araya gelinerek iletişim öğrencileri tarafından kendisine bir bilgilendirme yapıldı.

Öğrenciler, ‘Yıldızlı Hayaller’ projesini iki aşamalı olarak sürdürdüler. İlk olarak Karakaya İlk ve Ortaokuluna giderek 2/A sınıfı öğrencileriyle tanıştılar. Devamında öğrencilere projeden bahsetmeden sınıf öğretmenlerinin katkısı dahilinde kendi hayallerini bir kağıda dökmeleri istendi ve hayallerin yazıldığı kağıtlar proje sahipleri tarafından alındı. Yürütülen projenin ikinci aşamasında ise öğrencilerin hayalleri için harekete geçildi.

Projeyi yürüten öğrenciler, 2/A sınıfı öğrencilerinin hayallerini , kendilerinin olmasını istedikleri hediyeleri temin ettiler.

2/A sınıfı öğrencileri, Tirebolu İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü 3.sınıf öğrencilerinin “Yıldızlı Hayaller” projesiyle kendi hayallerine kavuştular.

Gün sonunda projenin sahipleri olan Tirebolu İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri tarafından Okul Müdürü Süleyman Çetinkaya’ ya desteklerinden dolayı   çiçek taktim edildi.

Ayrıca Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce bu projenin hayata geçirilmesi için sponsor oldu.

Haber: Merve Atinar