anasayfa Fakülteden Haberler Güncel gunimedya MANŞET Üniversiteden Haberler

İletişim Festivali sona erdi

Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi’nde düzenlenen İletişim Festivali’nin 4. gününde Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu Konferans Salonu’nda İHA New York Muhabiri Candemir Sarı ve İHA Giresun Büro Müdürü Ahmet Bilge’nin katılımıyla alana ve sektöre dair söyleşi yapıldı. 5 gün süren festival, müzik yayını ile son buldu. 

Candemir Sarı’nın Ahmet Bilge’ye yönelttiği soru ile başlayan söyleşi, gazetecilik bölümü öğrencilerinin sorularıyla devam etti. Savaş muhabirliği döneminde anılarından ve yaşadığı deneyimlerinden bahseden Bilge, “Türkiye’de gazetecilik yapan yerel veya ulusaldan herhangi bir kuruluş da hiç önemli değil. Mutlaka her gazeteci savaş muhabirliği tecrübesini yaşayabilme potansiyeline sahip olabilmeli” sözleriyle gazetecilik öğrencilerine savaş muhabirliğinin önemine değindi. Candemir Sarı’nın mesleğe nasıl başladığı ve meslekle ilgili önemli bilgileri paylaşmasıyla söyleşi sona erdi.

Fotoğraf: Bedri Unus

Festival, fakülte bahçesinde yapılan törenle görevli olan öğrencilere akademisyenler tarafından verilen plaketlerin ardından Ertem Eğilmez’in yönetmenliğinde “Köyden İndim Şehire” açık hava sinemasının öğrenciler ve akademisyenler eşliğinde izlendi.

23-27 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen İletişim Festivali programı renkli görüntülerle son buldu.  Film gösterimlerinden, müzik yayınlarına, akademik söyleyişlerden, sergi ve çeşitli yarışmalara yer veren festival  #TİFestival etiketiyle renkli görüntülere şahit oldu. Festival programının başında iletişim öğrencileri; Şefik Durdu, Uğur Yıldız, Dilek Yağcı, İpek Bayır, Feyzanur Bekir ve Şevval Arıkboğa tarafından hazırlanan Ödüllü Haber Fotoğrafları sergilendi, ardından “The Post” film gösterimiyle devam eden iletişim festivali akşam yapılan müzik yayını ile tamamlandı.

 

Haber: Melike Karadeniz- Bahar Akbuğa