Fakülteden Haberler Güncel MANŞET Üniversiteden Haberler

İletişim Fakültesi Öğrencisine Büyük Destek

Fotoğraf: Deniz Tutcu

Tirebolu İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 3. sınıf öğrencisi Eyüp Güzelsoy, zor durumda olan bebekli aileler için geliştirdiği projesi ile Producter&Gamble şirketi tarafından destek almaya hak kazandı. 

Güzelsoy’un bu  projede amacı; Giresun’da yaşayan ve zor durumda olan yeni doğmuş bebekli ailelere, bebek elbisesi temini sağlanmasıdır.

Proje, Tirebolu İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Murat Güreşçi’nin de katkılarıyla geliştirilerek, 120 proje içinden son 20’ye kalarak, Ariel tarafından 25.000 TL değerinde destek  gördü.

Güzelsoy, projenin uygulayacağı yer olarak özellikle Giresun’u seçmesinin nedenini; daha önce bu civarda bu tip etkinlik ve projelerin yapılmaması ve bölgenin birçok dezavantaja sahip olmasına bağlamaktadır. Aynı zamanda üç senedir öğrenci olduğu Giresun’dan giderken bir iz bırakmayı amaçladığını da belirtti.

Fotoğraf: Deniz Tutcu

İki yıl boyunca birçok farklı proje ile büyük şirketlere başvuran  Güzelsoy, bu projesini iki buçuk ayda hazırladığını ve inat ederek  kabul ettirdiğini söyledi.

2019 yılının Ocak ve Mart ayları içerisinde gerçekleşecek olan projede, Toplum Gönüllüleri Vakfı ile birlikte hareket edilecek ve sadece Giresun değil Trabzon TOG vakfından da destek istenecek.

TOG Vakfı oradaki dezavantajlı bölgelere, Giresun TOG ise buradaki ailelere ulaşacak.