Fakülteden Haberler Güncel gunimedya MANŞET Spor

İkinci geleneksel “Sportif Kız Voleybol Turnuvası” başladı

MURAT BEKİR

İkincisi düzenlenen kız voleybol turnuvasının ilk yarısı dün tamamlandı. Tamamlanan bu turnuva sonucunda kazananlar ve kaybedenler belli oldu.

Tirebolu iletişim fakültesi ve Gençlik merkezinin bir araya gelerek oluşturduğu, geleneksel sportif kız voleybol turnuvası dün gençlik merkezi koordinesinde gerçekleşti. Gerçekleşen bu turnuvaya Gazetecilik ve RTS (Radyo Televizyon Sinema) bölümlerinden birer grup, HİT (Halkla ilişkiler tanıtım) bölümünden iki grup katıldı. İki ayrı maç şeklinde yapılan bu turnuvanın ilk yarısında Gazetecilik ve HİT-2 karşı karşıya gelirken, ikinci yarısında RTS ve HİT-3 karşı karşıya geldi. İlk müsabakayı kazanan Gazetecilik bölümü olurken, ikinci müsabakayı HİT-3 kazandı.

HİT-3 sınıf öğrencisi Serap Kızılyılan, “İki takımda eşitti. Yaptığımız hataları yapmasaydık, yenebileceklerini düşünmezdik” derken, Gazetecilik öğrencisi Gülsüm Arslan, “Kazanmak için elimizden geleni yaptık ve final için çok heyecanlıyız” dedi.

İlk yarısı tamamlanan turnuvanın ikinci yarısında, yarı final ve final maçları yapılacak. Yapılan bu maçta yarı finali kaybeden iki takım oynayarak üçüncülük için karşı karşıya gelecek. Finalde ise kazanan iki takım Gazetecilik ve HİT-3 bölümü birincilik için yarışacaklar.

Turnuva’nın ikinci yarısının 3 set halinde olacağı bildirildi. Pazartesi günü  Tirebolu Gençlik Merkezinde yapılacak olan müsabakaların saat 17:00-19:00 arasında olacağı duyuruldu.

MUHABİR: Zeynep Kaya