MANŞET Üniversiteden Haberler

GRÜ’de Hamsi Şenliği

Fotoğraf: Selda Karademir

Bu yıl 14.’sü düzenlenen Geleneksel Hamsi Şenliği, Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi etkinlik alanında gerçekleştirildi.

Düzenlenen etkinliğe; Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve Başkan Yardımcısı Abdurrahman Demirel, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Muhammet Sevinç, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Giresun Milletvekilleri Av. Kadir Aydın ve Cemal Öztürk, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güven Özdem, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ahmet Salbacak, Genel Sekreter Ahmet Tevfik Korkmaz, üniversitenin akademik ve idari personelleri ile öğrenciler de katıldı.

Fotoğraf: Selda Karademir

Öğrenci Konseyi Başkanı Muhammed Faruk Aktaş’ın konuşmasıyla başlayan program, Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğrencilerinin kemençe eşliğinde yaptıkları halk oyunları gösterileriyle devam etti.

Fotoğraf: Selda Karademir

Yaklaşık 3 bin öğrencinin katıldığı ve 500 kilonun üzerinde hamsinin dağıtıldığı etkinlik saat 18.00’a kadar devam etti.

Fotoğraf: Selda Karademir

Haber: Selda Karademir