Güncel MANŞET

Görele’nin Tarihi Kitaplaştırıldı

Fotoğraf: Elif Aktaş

Giresun’un Görele Belediyesi tarafından desteklenen  “ Görele Tarihi Kuruluşu ve Yükselişi’’ adlı kitab okuyucusuyla buluştu.

Görele Belediyesinin destekleri ile çıkarılan tarih kitabının tanıtım programında konuşan Görele Belediye Başkanı Tolga Erener; Görele’nin tarihi yerleşim safhaları, iskan tarihi, idari ve iktisadi yapısını incelemeyi hedeflediklerini belirtti.

Fotoğraf: Elif Aktaş

Erener konuşmasının devamında ise:  “Ele alınan Görele kasabası tarihi bugüne kadar pek kullanılmayan arşiv belgeleri ve mahkeme kayıtları, nüfus defterleri gibi temel kaynaklara dayalı olarak incelenmiştir. Bu orijinal kaynaklarla Görele’nin ilk defa tarihinin yazılma işi gerçekleştirilmiştir” ifadelerini kullandı. Ayrıca böylesi kültür yayınlarını belediye olarak desteklemeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Fotoğraf: Elif Aktaş

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener bu kitabın ortaya çıkmasında emeği geçen Prof. Dr. Feridun M. Emecen, Prof. Dr. İshak Keskin ve Ayhan Yüksel’e Görele Belediyesi olarak teşekkür etti.

Fotoğraf: Elif Aktaş

Son olarak Ayhan Yüksel, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener’e,  Tirebolu İletişim Fakültesi öğrencilerine ve yerel basın gazetecilere kitabı bizzat imzalayarak takdim etti.

Fotoğraf: Elif Aktaş

Haber: Zehra Caner