gunimedya MANŞET

Bu film Giresunlulara ücretsiz

2 Aralık’ta vizyona giren “Buğday Tanesi” filmi bir hafta boyunca Giresunlulara ücretsiz izleme hakkı tanındı.

Vali Enver Ünlü, Çıtlakkale Mahallesi’nde bulunan Carrefour’un üst katındaki Cinemas Sinema’da 2 Aralık Cuma günü vizyonda olan filmin 3 Aralık, Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir hafta boyunca Giresunlulara ücretsiz olduğunu sosyal medya hesabından, “Değerli hemşehrilerim, gerçek bir hayat hikâyesini konu alan”Buğday Tanesi” filmini önümüzdeki hafta boyunca ücretsiz olarak izleyebileceksiniz. Herkesi bekliyoruz” ifadeleriyle paylaşım yaptı.
Buğday Tanesi filmi, gerçek bir hayat hikâyesinden uyarlanmış olup, beyaz perdede yerini aldı. Film, Milletvekili Avukat Serkan Bayram’ın 1975 yılında bir kaza sonucu, önüne çıkan engelleri başarıyla aşmasını anlatmaktadır. Aynı zamanda filmde, engelleri yüzünden kamuda hakim, savcı, kaymakam gibi görevlere atanamayan insanların önünde bulunan kanuni engelleri kaldırmak için çabalayan, fiziksel engelleri yüzünden karşılaştıkları sorunları ve bunları aşmaya çalışan insanların hikâyelerine yer verilmektedir.
Profıtable Investment Harita İnşaat Medya Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca yaptı. Filmin senaristi Volkan Kapkın, başrol oyuncuları ise Ahmet Kutsi Karadoğan ve Yeliz Akkaya’dır.

Muhabir :Sadık Ahmet BUZTAŞ