MANŞET

Giresun’da yağmur afeti…

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde süren şiddetli yağışlar, Giresun’un Duroğlu beldesinde sel, heyelan ve su baskınlarına neden oldu.  Ev ve işyerlerini su bastı, fındık bahçeleri ve tarım arazileri zarar gördü.  Can kaybı yok ancak maddi hasar büyük.

Giresun’da son bir kaç gündür etkili olan, son 24 saat içinde aralıksız süren sağanak yağmurlar il genelinde hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Yağmurun en etkili olduğu yöre Aksu deresi vadisinde bulunan yerleşim yerleri oldu. Duroğlu belde merkezinden geçen Çengel Deresi’nin taşması sonucu dağlardan gelen çakıl, moloz ve ağaç parçaları belde merkezinde büyük maddi hasara yol açtı. Köyler arasındaki yollar kapandı ve ulaşım sağlanamıyor.

Beldede çok sayıda araç sular ve çamur altında kaldı ve ev ve iş yerlerini su bastı. AFAD, UMKE, Kızılay, Jandarma,AKUT ve özel idare ekipleri mahsur kalan vatandaşları kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Duroğlu Belediyesi ekipleri de bütün araçları ve ekipleriyle selin yarttığı olumsuzlukları gidermeye çalışıyor.

Giresun Valisi Enver Ünlü de Duroğlu’na giderek belediye Başkanı Halil Çetin’le birlikte afet bölgesinde incelemeler yaptı.

GUNİMEDYA Haber Ajansı