anasayfa çevre Güncel gunimedya MANŞET

Giresun’da ‘’ Sokakbaşı Yöresel Ürün Pazarı ‘’ rüzgarı !

Giresun Belediye  Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ;  vatandaşların istek ve talepleri doğrultusunda proje geliştiren belediyenin başlattığı ‘ Sokakbaşı Yöresel Ürün Pazarı ( Hediyelik eşya çarşısı ) ve Meydan Düzenleme Projesi’ni sürdürüyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu vatandaşların beklenti, istek ve talepleri doğrultusunda proje geliştirdiğini söyleyerek: “Vatandaşlarımız istek ve görüşlerine çok değer veriyoruz. Bu anlayışla yola çıkarak projemizi uygulamaya başlıyoruz ve sunduğumuz her hizmette halkımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesini ön planda tutuyoruz. Bu anlamda Sokakbaşı’mızı güzel bir proje ile yeniden canlandırmak, hareketlendirmek istedik ve projemizin 1. etabının startını verdik. Giresunluların çok beğeneceği projemizi kısa zamanda tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

Sokakbaşı’nda belediye otoparkı üzerine uygulanacak olan projenin 1. etabı toplam alanı 1100 m2’lik bir alandan oluşuyor. İki katlı olarak inşa edilecek projede zemin katta 9 ve 1. katta 9 olmak üzere   40-45 m2 büyüklüğünde toplam 18 dükkan bulunuyor. Proje ayrıca kadın kooperatifinin kullanabileceği yöresel ürün ve hediyelik eşya satışına uygun dükkanlar ile kafe de yer alıyor.

Projenin 2. etabında ise 1. etap karşısındaki belediye dükkanları ve pazar alanını kapsayan alan için yapım işi ihalesi gerçekleşecek. Bu projenin alanı yaklaşık 1500 m2 olup, proje kapsamında çevre ve meydan düzenlemesi (peyzaj) ile 30 m2 büyüklüğünde 6 adet satış dükkanı bulunuyor.

Projenin fiziki ilerlemesinde şu anda ilk katın beton dökümü yapılıyor.

Muhabir: Elif Sultan Duman