Güncel Kültür-Yaşam MANŞET Yerel Yönetim

Giresun’da Dijital Dünya ve Algı Yönetimi Konferansı

Giresun Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü proje kapsamında, Araştırmacı Abdurrahman Uzun’un konuşmacı olarak katıldığı  “Dijital Dünya ve Algı Yönetimi” konulu konferans Giresun Üniversitesi Şehit Ömer Halisdemir konferans salonunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal  Marşı’yla  başlayan konferans Abdurrahman Uzun’un konuşmasıyla devam etti.
Uzun, “Benim derdim var, bu dert beni 1 aralık 2017 ‘de yollara düşürdü. Bugünde durağımız Giresun , ben derdimi ortaya koyarım kim ne almak istiyorsa o dertten alsın” diyerek sözlerine  başladı. Dijital dünyaya dair; ”Kendi alanımı icra ederken dijital dünya diye bir dünya ile karşılaştım, ve maalesef bunu kendi içimizde konuşurken dijital dünyayı gökdeleni bir baraka şeklinde algılattılar. Dijital dünyanın adına sosyal medya dendi. Sosyal medya bir gökdeleni gece kondu olarak görmemizi sağlar.” ifadelerini kullanarak konununun önemi üzerine dikkat çekti.Beraberinde savaşlardan ve bu savaşların çeşitlerinden ve ülkemizdeki etkilerinden bahsederek telefonun bizim için dijital bir silah olduğunun altını çizdi. Dünyanın gelmiş geçmiş en tehlikeli silahının telefon olduğunu bununda elimizde olduğunu, bu silahla ne yapacağımızın kararının bize ait olduğunu belitti.

Uzun ayrıca , dijital dünyanın algıları  yönettiğini ve bilinç altının   farkında olmadan mesajlar verdiğini söyledi.
Irkçılığın olmadığını, “Türklük demek bir ırk değil, mazlumun yanında olmaktır” diyerek düşüncelerini aktardı .

Programın sonunda KYK İl Müdürü Fethi Elmas , Abdurrahman Uzun’a katkılarından   dolayı teşekkür ederek hediyesini takdim etti.

Haber: Elif Gül