MANŞET

Giresun Valisinden Trabzon Valisi Ustaoğlu’na ziyaret

Vali Enver Ünlü, Dizinden ameliyat geçiren Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Vali Ünlü, sonrasında Sayın Ustaoğlu ile sohbet etti. Sohbet sırasında Vali Ünlü, Trabzon Valisi Ustaoğlu’na geçmiş olsun dileklerini söylemeyi ihmal etmedi. Akabinde Karadeniz bölgesini ilgilendiren konular için görüş alışverişinde bulunuldu.

Vali Ünlü, ziyaret kapsamı içerisinde Trabzon Valisi Ustaoğlu’nun rehberliğinde yeniden hizmete açılan Tarihi Trabzon Vilayet Binası’nda da incelemeler yaptı. Yetkili kişiler tarafından bina ile ilgili olarak; 1985 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığına devredildiği, yeniden Valilik binası olarak hizmet vermek üzere 2019 yılında Vali İsmail Ustaoğlu’nun teklifi, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun onayı ile Kültür ve Turizm Bakanlığından talep edildiği akabinde Trabzon Valiliğine tahsisinin sağlandığı ifade edildi.

Vali Enver Ünlü, tekrardan hizmete açılmış olan Tarihi Trabzon Vilayet Binası’nın hayırlı olmasını dileyerek, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’na göstermiş olduğu nezaket ve misafirperverlikten dolayı teşekkürlerini iletti.

Muhabir: Ceydanur ÇAY

yorum sayısı 4

Yorum yapmak için buraya tıklayın