MANŞET Spor Üniversiteden Haberler

Giresun Üniversitesi’nde ‘II. Onur Ödülleri’ Sahiplerini Buldu

Fotoğraf: Muhammed Topaloğlu

Giresun Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “II .Onur Ödülleri” spor ve siyaset alanında öne çıkan isimlerin katılımıyla 24 Aralık 2018 tarihinde Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan programda; Giresun Üniversitesi Rektörü Cevdet Coşkun, TBMM İdari Amiri ve İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Bahçeşehir Koleji Kulübü kurucusu Enver Yücel, Halkbankası Genel Müdür Yardımcısı ve Halkbank Spor Kulübü Başkanı Selahattin Süleymanoğlu, Spor Gönüllüsü Mehmet Kılıç, Spor Yorumcusu İlker Yasin, Sporcu ve Teknik Direktör Salih Bora, Milli Futbolcu Tolga Seyhan, Öğretim Üyesi Beytullah Dönmez’e ödülleri taktim edildi.

Fotoğraf: Muhammed Topaloğlu

Açılış konuşmasını yapan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Giresun Üniversitesi’ nin yaklaşık 33.000 öğrenciyi bünyesinde barındırdığına vurgu yaparak; “Ülkemizin 21’inci yüzyıl için belirlemiş olduğu hedeflerine ulaşması için üniversitelerimize çok büyük görevler düşmektedir. Gerek küresel güç olma iddiamız, gerekse 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşma çabamız için üniversitelerimizin etkisi, gücü yadsınamaz. Bu noktadan hareketle rektörü olmaktan ve mensubu olmaktan gurur duyduğum Giresun Üniversitesi kurulduğu günden itibaren ilimizin, bölgemizin ve ülkemizin kültürel, ekonomik, bilimsel ve sportif alanda gelişmesine ciddi katkılar yapmış ve yapmaya devam eden bir bilim yuvasıdır” ifadelerini kullandı.

Coşkun’un devamında mikrofonu Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları devraldı.

Fotoğraf: Muhammed Topaloğlu

Sarıfakıoğulları spor adına yaptıkları çalışmalarla ilgili; “İlimizde 25 bin genç çocuk lisanslı sporcumuz var. Bunun dışında sadece 2018 yılı içerisinde 8 bin yavrumuz, gencimiz sporla tanışarak sporla iç içe oldu. Bu konuda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü nezdinde mahalle mahalle sporun genele yayılması adına büyük bir gayretin ve çabanın içerisindeyiz. Arzu ediyoruz ki çocuklarımız sağlıklı ve başarılı birer sporcu olsunlar.” konularına dikkat çekti.

Fotoğraf: Giresun Üniversitesi

 

Törende söz alan İstanbul Milletvekili Hasan Turan ise; “Spor insanın kişisel gelişimini çok büyük oranda etkileyen bir faaliyet alanıdır. Hem psikolojimizi hem sosyal alandaki yaşantımızı bire bir etkiler. Takım sporları bölüşmeyi paylaşmayı bizlere öğretirken, bireysel sporlar ise disiplini ve mücadele azmimizi tetikler. Aynı zamanda şehrin stresi içinde spor sağlıklı yaşamın bir zorunluluğudur. Özellikle gençlerimizin spor yapmaları ileride tercih ettikleri alanda da başarılı olmalarına yol açacaktır.” diyerek sporun insan hayatına etkileri üzerinde durdu.

Fotoğraf: Giresun Üniversitesi

Konuşmaların bitmesiyle  ödüller sahiplerini buldu.

Fotoğraf: Giresun Üniversitesi
Fotoğraf: Giresun Üniversitesi
Fotoğraf: Giresun Üniversitesi

Haber: Burak Horoz