Fakülteden Haberler MANŞET Üniversiteden Haberler

Giresun Üniversitesi’nde 3. Geleneksel Bisiklet Turu

Fotoğraf: Batuhan Tanrıverdi

Rektörlük binası önünde toplanan üniversite öğrencileri ve aralarında  Yeşilay Topluluğunun davet ettiği profesyonel bisiklet sürücülerinin de yer aldığı etkinlik,  Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un  açılış konuşmasını yapması ile başladı.

Fotoğraf: Batuhan Tanrıverdi

Coşkun, “Giresun Üniversitesi Yeşilay Topluluğu 3.Geleneksel Bisiklet turunu yakından takip eden öğrencilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederim. Etkinliğimiz normal şartlarda 1-7 Mart Yeşilay haftası kapsamında gerçekleştirilecekti fakat Afrin şehitlerimiz dolayısıyla ertelenmişti. Ertelenen bu yarışta sizlerden istediğim tek şey yavaş ve dikkatli olmanızdır.” diyerek start verdi.

Fotoğraf: Batuhan Tanrıverdi

Start düdüğü ile yola çıkan bisiklet sürücülerinin son durağı  Atatürk Meydanı oldu. Yaklaşık yirmi dakikalık bir sürede Atatürk meydanına ulaşan bisiklet sürücüleri hep bir ağızdan “Yeşilaycı olmak için bir nedenim var.” sloganı ile etkinliğe renk kattılar. Yeşilay topluluğu görevlisi İlyas Akgedik ve topluluğun diğer görevlileri ile birlikte toplamda yüzden fazla öğrencinin katılım sağladığı etkinlik Giresun Üniversitesi Öğretim Görevlisi Recep Yağcının konuşması ile son buldu.

Fotoğraf: Batuhan Tanrıverdi

Yağcı, “Böyle bir etkinlikte bizleri yalnız bırakmadığınız için bütün katılımcı arkadaşlarıma teşekkür ederim. Günümüzde kendini kontrol edemeyen bağımlı gençler ailesini, arkadaşlarını, ülkesini, dinini kontrol edemez. Bağımlılığa dur demek için sizlerde böyle etkinliklere destek olarak sesimizi duyurmada yardımcı olun ki daha kendini bilen ve bağımsız nesiller yetişsin. Etkinlikte renkli anlar yaşanırken,maalesef istenmeyen olaylarda gelişti. Bisikletle kaza yapan iki arkadaşımız hastanede tedavi altına alındı ve durumlarının gayet iyi olduğu bilgisi elimize ulaştı.” ifadelerini kullandı.

Fotoğraf: Batuhan Tanrıverdi